Szerző: Gulyás Gergő

2024. október 18.

Többet tudna meg a világháborús, megyei eseményekről? Most itt a remek alkalom!

A Munkácsy Mihály Múzeum október 19-én, szombaton 15 órától ismét ingyenes tárlatvezetésre invitálja a történelemkedvelőket "A Mi háborúnk – Békés vármegyei történetek a II. világháborúból" című, nagy érdeklődéssel kísért időszaki kiállításban. A részvétel a kiállításra szóló belépőjegy megváltásához kötött.
2024. október 18. 08:20 | Gulyás Gergő
Tovább olvasom
2024. október 17.
2024. október 16.
2024. október 15.
2024. október 14.

Nyitott és mindenki számára elérhető polgármester szeretne maradni Szarvas Péter

Megalakult az új békéscsabai képviselő-testület október 14-én, délután. Az alakuló ülésen megválasztották a három alpolgármestert, a három tanácsnokot, valamint a négy településrészi önkormányzatot és az öt bizottságot vezető képviselőt is. Szarvas Péter polgármester az alakuló ülés utáni sajtótájékoztatón értékelte a közgyűlési döntéseket.
2024. október 14. 20:35 | Gulyás Gergő
Tovább olvasom
2024. október 11.

Az utánpótlás futball klub használhatja januártól a 4-es Honvéd utcai lőteret

Míg a csabai lőtér eddig a Békés megyei Vadászszövetség számára volt fenntartva, addig január 1-jétől az utánpótlás futball klubhoz tartozik majd – jelentette be Szarvas Péter polgármester pénteken délelőtt, sajtótájékoztatón. A lőteret várhatóan elbontják, az azt használó szervezeteknek ezért új helyszínt kell majd találniuk.
2024. október 11. 15:46 | Gulyás Gergő
Tovább olvasom

Megoldódott a fogyatékkal élők nappali ellátása Békéscsabán

Szarvas Péter polgármester a pénteki sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy az a 7 közepes vagy súlyos fogyatékossággal élő személy, akiről a városnak kell gondoskodnia a nappali ellátás megszűnése miatt, október 14-től a Mokry utcai idősek klubjában kap elhelyezést. Az önkormányzat részéről a személyi és a tárgyi feltételek is biztosítottak.
2024. október 11. 13:13 | Gulyás Gergő
Tovább olvasom