Szerző: behir.hu

2025. augusztus 28.
2025. augusztus 27.

A Szent István-napi programsorozat 23%-kal több vendéget vonzott Budapestre

Magyarország születésnapjának időszakát Budapesten idén is tartalmas, szórakoztató rendezvénysorozat tette emlékezetessé. Az augusztus 16. és 20. közötti gazdag programkínálat kedvéért 35%-kal több hazai vendég érkezett a fővárosba, annak ellenére, hogy idén az ünnepnap nem esett hosszú hétvégére – írja a Visit Hungary közleménye.
2025. augusztus 27. 18:31 | behir.hu
Tovább olvasom

Őket hívhatjuk Békés vármegyében, ha méh- vagy darázsfészket kell eltávolítani

Ilyenkor sok időt töltünk a természetben, kirándulunk, szabadtéri programokra látogatunk. Érdemes azonban a zöldben tartózkodáskor is kellő körültekintéssel lenni, hiszen nemcsak a kánikula és a vihar okozhat kellemetlenséget, komoly bajok forrása lehet a rovarcsípés is – hívja fel a figyelmet a Békés Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
2025. augusztus 27. 11:00 | behir.hu
Tovább olvasom

A bruttó átlagkereset 704 400 forint volt júniusban, Békésben jóval kevesebb

Idén júniusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 704 400, a nettó átlagkereset 484 200 forint volt. A bruttó átlagkereset 9,7, a nettó átlagkereset 9,6, a reálkereset pedig 4,8 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit - jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A Békés megyei adatok ennél jóval kevesebbet mutatnak.
2025. augusztus 27. 10:07 | behir.hu
Tovább olvasom

Kiemelt hatósági vizsgálatok a szüret idején

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal idén ismét kiemelt ellenőrzés-sorozatot végez a szüreti időszakban. A vizsgálatok középpontjában a borászati termékeket előállító üzemek, valamint a szőlőfelvásárlók állnak. Az akció célja többek között annak biztosítása, hogy a borelőállítás első lépésének tekinthető szüret során pontosan rögzítsék a betakarított szőlő mustfokértékét és mennyiségét.
2025. augusztus 27. 09:12 | behir.hu
Tovább olvasom
FEL