A kormány célja a családközpontú gyermekvédelem kialakítása és erősítése – jelentette ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára egy nevelőszülői családnál tett látogatásán szombaton, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Mátészalkán.
Szombaton éjszaka még nyugaton szakadozott felhőzetre számíthatunk, keleten marad az erősen felhős idő, eleinte több helyen, majd egyre inkább keleten valószínű eső, zápor, az esti órákban délnyugaton még zivatar előfordulhat.
Minél fiatalabb korban, jobb egészségi állapotban érdemes az életbiztosítást megkötni - mondta Dobó Zsanett biztosítási és pénzügyi tanácsadó szombat reggel az M1 aktuális csatornán.
Halálos baleset történt a 47-es főúton Székkutas és Orosháza között szombaton délelőtt - tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
Kétféle címen kapnak pluszpénzt a nyugdíjasok novemberben: az egyik a nyugdíjprémium, amely maximum 22 ezer forint lehet, a másik pedig az emelési különbözet, vagy nyugdíj-kiegészítés - mondta Farkas András nyugdíjszakértő szombat reggel az M1 aktuális csatornán.