Szerző: behir.hu

2025. december 22.

Így adózunk 2026-ban

Számos könnyítést hoz 2026 a kkv-knak. Emelkedik az alanyi adómentesség értékhatára az áfában, nő a költséghányad az átalányadózóknál, sokkal kevesebb bevallást kell beadnia az egyéni vállalkozóknak, akiknek a NAV hivatalból intézi a biztosítotti bejelentését. Még több cég választhatja a kivát, és kevesebb szochót fizetnek a főfoglalkozású vállalkozók
2025. december 22. 17:19 | behir.hu
Tovább olvasom

Folytatódik a Csoóri Sándor Program 2026-ban is

A Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) 2026-ra is meghirdeti a Csoóri Sándor Programot, amely a Kárpát-medence teljes területén támogatja a népi kultúra élő közösségeit. 1,9 milliárd forintos keret, vissza nem térítendő támogatás és széles pályázói kör várja a népi kultúra közösségeit a Kárpát-medencében - olvasható a KIM közleményében.
2025. december 22. 06:10 | behir.hu
Tovább olvasom
2025. december 21.

Vándorló adventi kereszt Békéscsabán – a következő állomás a Petőfi liget

Negyedik, egyben utolsó helyszínére érkezett a vándorló adventi kereszt Békéscsabán. A civil kezdeményezésnek köszönhetően a jelkép második alkalommal járta végig a város négy pontját advent vasárnapjain, hogy csendes jelenlétével a karácsony valódi üzenetére irányítsa a figyelmet. A kereszt most a Petőfi ligetben, az Angyalos kút mellett áll.
2025. december 21. 15:21 | behir.hu
Tovább olvasom
FEL