Röplabda: Elkezdte a BRSE az ifjúsági bajnokságot

2017. szeptember 23. 12:52 | Papp Ádám Sándor

Szombaton Békéscsabán rendezik a Röplabda Országos Ifjúsági Bajnokság alapszakaszának első fordulóját.

A házigazda Békéscsabai Röplabda Sportegyesület mellett a Kalocsai SE, a Kispest SE, illetve a Szegedi RSE szerepel a mezőnyben. A békéscsabai lányok játszották a torna első mérkőzését a szegedi lányokkal.

A mérkőzés mondhatni simán alakult, a hazaiak domináltak. Az első szettet 25:11-re, a másodikat magabiztosan 25:8-ra nyerték. A harmadik szett valamivel szorosabb volt, 8:8 után azonban 25-13 lett az eredmény, így 3-0-s sima győzelemmel "behúzták" a lányok az első mérkőzést.

-A papírforma szerint a Szeged volt a legerősebb csapat utánunk. A lányok végig magabiztosan irányították a meccset, kisebb hibáktól eltekintve, mondhatni probléma mentesen söpörték be a győzelmet - értékelt Nagy Attila, a Linamar-Békéscsabai Röplabda SE korosztályos edzője.