Rio 2016: Sajtburgerrel az élmezőnyben

2016. augusztus 11. 15:55 | behir.hu

A magyar olimpiai csapat egyik legnagyobb meglepetése eddig Kenderesi Tamás, aki 200 méter pillangón bronzérmet nyert. A riói olimpián kétszer legyőzte példaképét Michal Phelpst, a döntő utáni nyilatkozatában pedig annyira elfáradt, hogy sajtburgerre éhezett. Egy biztos, egy különleges 19 éves fiatalember robbant be a nemzetközi mezőnybe.

Michael Phelps 2008-ban, Pekingben nyolc aranyérmet nyert, amivel akkor már tizennégy olimpiai elsőségnél tartott, mára pedig már húsz fölött jár… Nyolc esztendővel ezelőtt Kenderesi Tamás még 11 éves volt, akkoriban a tévéből követte az amerikai úszócsillagot, aki azóta is a példaképe.

A Tolna megyei Aparhantról származó tehetség első felnőtt világversenyén, a londoni Európa-bajnokságon 200 méter pillangón bronzérmet szerzett. Három hónappal később pedig első olimpiáján lámpaláz nélkül ugrott a medencébe és az előfutamban, majd a középdöntőben is legyőzte a későbbi győztes Phelpst. Visszafogottan, szerényen fogadta továbbjutásait, futamgyőzelmeit, mintha a világ legtermészetesebb dolga lett volna, hogy a szám legjobbjait győzte le. A fináléban kiváló hajrával érkezett a célba és bronzérmet szerzett. A döntő utáni nyilatkozata pedig mára már bejárta a sajtót és a közösségi oldalakat

- Fantasztikus, nagyon meglepődtem, hogy sikerült érmet szereznem. Az utolsó öt méteren már a szívem vitt be. Rám férne egy-két sajtburesz - ünnepelt sajátos stílusában. Az egyik ismert hamburgeres hely extra krumplit is ad a sajtburgerei mellé annak, aki bemondta a “sajtburesz” jelszót…

19 évesen első ötkarikás megmérettetésén már megmutatta nagyszerű képességeit. Jövőre Budapesten rendezik a világbajnokságon, ahol megint éremért harcolhat a legnagyobb úszók ellen. Utána persze jöhetnek újra a legendás sajtburgerek…