Rio 2016: Döntős a Tótka-Molnár páros

2016. augusztus 17. 14:39 | behir.hu

Újabb magyar érdekeltségű futamokkal folytatódtak a kajak-kenu versenyek a riói olimpián. Az egykori gyomaendrődi Tótka Sándor párjával, Molnár Péterrel 200 méteren bejutott a fináléba, mellettük további két egység kvalifikálta magát a csütörtöki döntőbe.

A gyomaendrődi Körös Kajak SE-ből induló, jelenleg újpesti színekben versenyző Tótka Sándor és Molnár Péter augusztus elsején került be a riói csapatba. A Magyar Kajak-Kenu Szövetség a Magyar Antidopping Csoport vizsgálatai alapján változtatott a válogatott összeállításán.

A kettős a kajak párosok első 200 méteres előfutamában a spanyol Saúl Craviotto, Cristián Toro mögött a második helyen végzett, így az elődöntőben folytathatta szereplését. A középdöntőből futamonként a legjobb három juthatott a fináléba. A Tótka-Molnár duó itt nem bízott semmit a véletlenre, magabiztos futamgyőzelemmel, 32.138 másodperces idővel jutott a döntőbe, amelyet magyar idő szerint csütörtök délután 14.39-től rendeznek majd.

A Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin kajakos duó harmadik helyen végzett az 1000 méter szerdai középfutamában, s ezzel bejutott a szám döntőjébe. A K-1 500 méteren címvédésre készülő Kozák Danuta az előfutam után a középfutamot is megnyerte, azaz magabiztosan jutott a döntőbe. A kenu egyesek 200 méteres versenyében érdekelt Hajdu Jonatán negyedikként zárt szerdai középfutamában, s így a B döntőben fejezi majd be szereplését a riói olimpián.