Óriási győzelem a francia angyalok ellen

2017. február 7. 18:34 | behir.hu

A BRSE gárdája a CEV Kupában a legjobb 16 közé jutásért a szerb listavezető, Jedinstvo Stara Pazova gárdáját búcsúztatatta. A nyolcaddöntőben a francia sztárcsapat Beziers várt Soós Nikiékre. Az első meccsen hátrányból fordított a csabai együttes és 3-1-es előnyt szerzett a visszavágóra!

Linamar-Békéscsabai Röplabda SE-Beziers VB (francia) 3–1 (-23, 10, 11, 23)
CEV Kupa nyolcaddöntő, 1. mérkőzés. Békéscsaba, 1800 néző. Vezette: Cramar (horvát), Deneri (török)
Békéscsaba: Szakmáry, Bodnár, Tálas, Soós N., Clement, Smirnova,. Csere: Molcsányi (liberó), Nazarenko, Matic, Petrenkó.  Edző: Sasa Nedeljkovic
Beziers: Martin, Liliom, Martin, Haak, Thompson, Kauffeldt. Csere: Rochelle (liberó), Arbos, Zongo. Edző: Cyril Ong
Eredmény alakulása: 1. szett: 1-4, 8-8, 12-11, 14-17, 19-19, 22-20, 23-24. 2. szett:  4-2, 5-5, 10-6, 14-9, 22-10, 3. szett:  4-0, 10-4, 14-6, 18-8, 22-11. 4. szett:  4-2, 7-6, 16-14, 19-21, 24-23.

Meccslázban Békéscsaba

A meccsre érkezőknek időben kellett elindulniuk, pár perccel délután öt után már alig jutott parkolóhely a sajtó munkatársainak a városi sportcsarnok mellett. És el is indultak, mert az élő tévéközvetítés ellenére szinte teltház előtt mérkőztek a csapatok. A találkozó első pontját a vendégek svéd ásza, a mindössze 17 éves Isabelle Haak szerezte. Az már a nyitó percekben kiderült, hogy egy nagyon képzett ellenfél érkezett a városi sportcsarnokba a magyar válogatott kapitányával, Liliom Ritával a fedélzeten. 4-4-ről a franciák mozdultak el és 8-5-ös előnyben voltak az első technikainál. Clement jó nyitásai repítették egyenlítésig a házigazdát. Nemsokára a vezetés is csabai oldalra került, 12-11-nél először kért időt a franciák mestere, Cyril Ong. Használtak is az edzői intelmek egy vitatható játékvezetői ítéletnek is köszönhetően újra a vendégek jártak előrébb.  A hazaiak új orosz sztárja Smirnova mellett Tálas és Bodnár is megvillantotta tudását. A kiélezett szetthajrában a francia együttes volt higgadtabb és a két Pauline Martin közül az egy hónappal fiatalabb center nyitásával szerzett előnyt (23-25, 0-1).

Fordítóhadjárat indul!

A második játszmát jobban kezdte a házigazda, Clement és Soós is hatékonyan akciózott, de a német, svéd, kolumbiai, trinidad és tobagói légióssal felálló Beziers sem akart leszakadni. Jó mezőnymunkával dolgozott a Csaba, Molcsányi bravúros megmozdulásaival először épített ki jelentősebb, négypontos előnyt a magyar bajnok. Ráadásként Smirnova, majd Szakmáry is megtalálta a helyet a francia blokk mellett, így 16-10 volt az állás a kötelező megállásnál. Tanja Matic szervái mellett ültek a csabai blokkok is, így már tíz volt a különbség. A hazai csapatkapitány helyére beálló szerb játékost már nem tudták elmozdítani a nyitóhelyről a cseréket is bevető vendégek, így nagy fölénnyel, zsinórban tíz (!) pontot szerezve egyenlített a BRSE. A szurkolók már itt is felállva ujjongtak, de hol volt még a vége (25-10, 1-1)!

A nagy kérdés az volt a harmadik felvonás előtt, hogy változik-e a játék képe vagy a hazaiak tudják folytatni a sorozatot. A nyitást ezúttal Szakmáry kezdte, aki megirigyelve a csapattárs szerváit és sokkolta a megzavarodott francia gárdát. A Beziers vezetőedzője 4-0-ás hátrányban már a „T” betűs táblához nyúlt! Nem lehetett megállítani az extázisban játszó csabaiakat, miközben a vendégek fogadójátéka szétesni látszott. Újra kialakult a tízpontos fór, a francia „angyalok” nem tudták tartani a lépést. A viharsarki együttes a tizenkét szettlabda közül ezúttal a másodikat értékesítette Sarah Clement révén, így hazai vezetéssel fordultak a csapatok (25-13, 2-1)

Ezen az estén is ők voltak a legnagyobbak!

Nem akart lassítani a Nedeljkovic-gárda, ekkor Szakmáry gyártotta a pontokat. Éledezett a francia élcsapat is, így minimális csabai előnyt regisztrálhattunk a negyedik szett első technikai szünetében. Liliom Ritáék nem adták fel, 16-14 után sorozatban három egységet raktak a táblára, a hazai vezetőedzőnek kellett magához hívnia csapatát. Nazarenko és Matic érkezett frissítésként a pályára, de 19-21-nél megint időt kért a csabaiak mestere. Új erőre kaptak a hazaiak, Szakmáry Gréta szervája után a labda alig szédült át a hálón, de átszédült, így közel került sikerhez a magyar bajnok. Nem is volt kegyelem, Sarah Clement beváltotta az első meccslabdát, így csapata 3-1-es előnyt szerzett a két hét múlva, Franciaországban rendezendő visszavágóra!