Női kézi NB I: a Győr 21, a Fradi 11 góllal győzött

2017. április 20. 09:24 | behir.hu

A Bajnokok Ligája-kiesés után a női kézilabda NB I-ben lépett pályára a Ferencváros, amely hazai pályán 36–25-re legyőzte az Alba Fehérvárt. A legrangosabb európai sorozatban final fourba jutó Győri ETO 21 góllal bizonyult jobbnak a Kispestnél.

A Fradiban nem nevezték a CSM Bucuresti ellen is fájós vállal játszó csapatkapitányt, Szucsánszki Zitát, visszatért viszont Hornyák Dóra. A Fehérvár 14–12-ig jól tartotta magát, utána azonban a zöld-fehérek csináltak egy 6–0-s sorozatot, ami meghatározta a mérkőzés alakulását.

A legnagyobb különbség éppen a legvégére alakult ki, az FTC 11 góllal nyert. A mezőny legeredményesebbje a nyolc találatig jutó Nerea Pena volt.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–ALBA FEHÉRVÁR KC 36–25 (20–13)

Budapest, Elek Gyula Aréna, 500 néző. Vezette: Bíró Á., Kiss O.

FTC: Szikora – Lukács 1, Jovanovics 3, Snelder 3, Szekeres, Kovacsics 3 (1), Schatzl 3 (1). Csere: Bíró (kapus), PENA 8 (3), Hornyák D. 3, Faluvégi 3, Szarka 2, Zácsik 4, Mészáros R. 3, Mód. Edző: Elek Gábor

FEHÉRVÁR: Herr O. – Májer, ZSIVKOVICS 6 (2), Tilinger 3 (2), B. Klikovac 1, Mendy 5, Kazai 1. Csere: Sipeki (kapus), Bandelier 5, Isitate, Boldizsár 1, Pelczéder, Hajduch 2, Rideg 1, Rózsás. Edző: Deli Rita

Az eredmény alakulása. 12. perc: 7–7. 20. p.: 13–11. 28. p.: 20–12. 43. p.: 26–17. 49. p.: 29–19

Kiállítások: 2, ill. 2 perc

Hétméteresek: 7/5, ill. 5/4

MESTERMÉRLEG

Elek Gábor: – Amikor felkeményedett a védekezésünk és jobban kiértünk a húsz percig parádésan teljesítő átlövőkre, onnantól tudtuk a nagy különbséget kialakítani és gyors gólokat lőni.

Deli Rita: – A Fradi pályáján nem egyszerű jó eredményt elérni, most nekünk sem sikerült. Persze nincsenek illúzióink, a Ferencváros BL-szereplőként olyan sorozatból, olyan sebességű közegből érkezett, amellyel mi nem tudtunk versenyezni.

KISPEST NKK–GYŐRI AUDI ETO KC 25–46 (10–22)

Budapest, Soroksári Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Marton Zsófia, Szabó Eszter

KISPEST: Brunner – Tamás 2, TRIZNO 5, Kosik 1, Fundák 1, Polics 2, Balog B. Csere: Nenezics  (kapus), Szerző 6 (3), Petrovszki 1, Kiss K. 3, Vadász 1, Pintér 2, Felső, Bárdi, Vígh 1. Edző: Béki Nagy Bertalan

GYŐR: Kiss É. – Knedlíková 4, N. Mörk 4 (1), Görbicz 3 (1), EL-GAUI 8, TOMORI 5 (1), HÁRSFALVI 8. Csere: Broch 1, AMORIM 6, Moharos 1, Bódi 1, Pál 2, Hudák, Groot 3 (1). Edző: Ambros Martín

Az eredmény alakulása. 9. perc: 0–9. 17. p.: 5–12. 24. p.: 8–18. 35. p.: 11–27. 42. p.: 13–33. 52. p.: 19–40

Kiállítások: 2, ill. 4 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4

Béki Nagy Bertalan: – Köszönöm a teljesítményünket méltató jelzőket. Próbáltuk a hét–hatos játékos szituációt játszani, de elég keveset kaptam vissza a kértekből. A 25 lőtt gólra büszkék lehetünk.

Ambros Martín: – Minden mérkőzés fontos, minden két pont fontos. Ebben a pozícióban nem az ellenfelet néztük, hanem a legjobbunkat akartuk mutatni. Ez most sikerült. Köszönöm a kispestieknek, hogy új játékelemek gyakorlására késztettek bennünket.