Nemzetközi sikerekre törnének

2016. március 18. 10:09 | behir.hu

Békéscsabán immár több mint két és fél évtizede van jelen a sportos palettán a nagy hagyományokkal rendelkező dél-koreai harcművészet, a WTF taekwondo. A sportág a 2000-es sydney-i játékok óta már az olimpiai játékok programjában is ott van. A békési megyeszékhelyen Szedoglavits Alajos vezetőedző a hazai és a nemzetközi porondon is nagy sikerekre tör versenyzőivel.

Az egyesület már 1990 óta működik Békéscsabán, számos hazai és nemzetközis sikert aratott az indulás óta. A szakosztályban elég vegyes a korosztály, ami azt is mutatja, hogy bármikor el lehet kezdeni ezt a látványos sportágat. A csoport két kiemelkedő versenyzője, Práth Balázs és testvére, Bence, akik már közel 3 éve erősítik a nemzeti válogatottat és folyamatosan ott vannak az aktuális Európa- és világbajnokságon. A legutóbbi megmérettetés a Slovenia Open elnevezésű nemzetközi viadal volt. A több korosztályban országos bajnoki címet szerzett Práth Bence összesen öt mérkőzést vívott, amiből négyet megnyert. A döntőben mindössze egy ponttal kapott ki, így felállhatott a dobogó második fokára, azonban a cél az, hogy legközelebb már az utolsó akadályt is sikerrel vegye.

- Szerintem most elég jó formában vagyok, szeretnék ugyanúgy eljutni a döntőig és esetleg megnyerni azt, ez lenne a cél – emelte ki Práth Bence.

Práth Balázs első felnőtt versenyén szerepelt, ahol ugyan egy görög ellenféltől vereséget szenvedett, de tapasztalatszerzésnek kiválóan megfelelt ez a mérkőzés. A fiatal csabai versenyző fő feladata, hogy beleerősödjön ebbe a mezőnybe.

- Volt nagyon sok jó dolog benne, sokat tanultam belőle. Ez volt az első felnőtt versenyem, ami nagy lépésnek számít. Felszabadult voltam, viszont az eredmény még azt mutatja, hogy nagyon sokat kell tanulnom, hogy feljebb tudjak lépni és egyszer a dobogón állhassak – emelte ki a fiatal válogatott versenyző.

A csabai klub legjobbjai hétvégén újabb rangos megmérettetésen, a holland nyílt nemzetközi bajnokságon szerepelnek majd, ahol több mint 1200 versenyző 18 páston küzd meg egymással.