Nagy győzelem az új edzővel

2016. december 3. 15:38 | behir.hu

Az idei utolsó hazai bajnoki mérkőzés előtt az Orosházi FKSE vezetősége menesztette Vladan Jordovicot, és helyére a csapat játékosát, Buday Dánielt nevezte ki. A 12. helyen szerénykedő OFKSE tehát új edzővel fogadta a nyolcadik ceglédieket a pénteki rangadón.

Orosházi FKSE-LINAMAR — Ceglédi KKSE 25-18 (12-11)

K&H Liga férfi bajnoki kézilabda mérkőzés, Orosháza, 350 néző.  Vezette: Bócz, Wiedemann.

Orosháza: Herjeczki — Pásztor M. 1, Ferenczi 2, Knezevic 3, MARKOSKI 3, MILAS 5 (2), Németh L. 1. Cs.: MIKLÓS (kapus), Morva, Z. Radojevic 1, Döme 2, TÁRKÁNYI 4, Oláh T., Németh G. 1, Komporály, Levy 2. Vezetőedző: Buday Dániel. Cegléd: Pallag — Gidai 2, Lepsényi, Tóth N., Borsos 3, Grbovic 1, Lászlai 1. Cs.: Bősz (kapus), Perisic 2 (1), dr. Bíró 4, Hódi 1, Andjelic 2, Szabó B. 1, Megyeri 1. Vezetőedző: Nagy Károly.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1.

A mintegy harminc fős vendég szurkolótábor jóvoltából komoly dob- és hangpárbaj alakult ki a hazai B középpel, mintegy megalapozva a nagyszerű meccshangulatot. Egy-egy elhibázott támadással és egy kihagyott hazai hetessel kezdődött a mérkőzés, amit gyors gólváltás követett, valamint óriási küzdelem minden labdáért és minden talpalatnyi helyért. Nagy lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe a csapatok. A két kapuban Pallag és Herjeczki mindent megtettek, hogy ne rajtuk múljon a siker, remek védéseket láthattunk jóvoltukból. Kisebb hazai fölényben telt a félidő eleje (10. p.: 3-2). Okosan játszott az orosházi csapat. Elöl türelmes támadás végén hátrányból is betaláltak, hátul pedig rengeteg lábmunkával, keményen védekeztek és őrizték minimális előnyüket. A félidő második felében több helyzet is kimaradt hazai oldalon, a 20. és a 25. perc között kisebb hullámvölgyön esett át az orosházi gárda. Ebben az időszakban a vendégek agresszív nyitott védekezése nem nagyon ízlett a hazai támadóknak. A hajrában Knezevic gólja hatperces gólcsendet tört meg. Egygólos előnnyel mentek szünetre a hazaiak.

4-0-ás orosházi rohammal kezdődött a második félidő, amiből az egyik gólt emberhátrányból lőtték a hazai srácok. A továbbra is remek védekezés hatékonyságát mutatja, hogy a kunságiak 7 és fél perccel a kezdő sípszó után lőtték első góljukat (40. p.: 17-12). A vendégek kapujában Bősz váltotta Pallagot, de gyakorlatilag mindegy volt a meccs szempontjából. A félidő közepén ismét volt egy kisebb gólcsendje a hazai alakulatnak, amikor sok hibát vétettek támadásban. Szerencsére a védekezés színvonala nem változott, a kapuban pedig a Herjeczkit váltó Miklós Gergő húzta le a rolót. Az egyre hitehagyottabb vendégek már nem tudtak újabb feltámadást felmutatni, a házigazda pedig ismét elkezdett összeszedetten kézilabdázni. Jöttek az újabb és újabb gólok (55. p.: 22-15). A meccs hajrája a magabiztos vezetés tudatában zajlott. A végig lelkesen szurkoló közönség az utolsó percben felállva éltette kedvenceit és köszöntötte az újabb hazai sikert, valamint az ezzel járó nagyon fontos két pontot.

Az új edző debütálása nagyszerűre sikeredett, együtt volt csapat és közönség. Mindez megkoronázva egy magabiztos győzelemmel, remek estét szerzett minden orosházi érzelmű szurkolónak.

Mestermérleg:

Buday Dániel: A srácok mindent megtettek a sikerért. Büszke vagyok rájuk! Ezt a mai győzelmet Vladan Jordovicnak ajánlom.
Nagy Károly: Védelemben még csak-csak, de támadásban kritikán alulit teljesítettünk.

Forrás: Orosházi FKSE