Mezőgazdaság

2023. augusztus 4.

Végéhez közeledik az idei nyári aratás

Az idei nyári aratási munkák a végéhez közelednek. A termés a tavalyi, rendkívül aszályos évhez képest kedvezőbb és bőven fedezi a hazai ellátási igényeket, ugyanakkor elmarad az idei évre vonatkozó előzetes mennyiségi és minőségi várakozásoktól - közölte pénteki közleményében Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium (AM) mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért államtitkára.
2023. augusztus 4. 11:48 | behir.hu
Tovább olvasom

Szigorodnak a hazai mézjelölési szabályok

Hazánk évek óta szorgalmazza a mézkeverékek származás jelölésére vonatkozó európai előírások szigorítását a fogyasztók és a méhészek védelme érdekében. Az uniós folyamat lassúsága miatt Magyarország nemzeti hatáskörben szigorítja a hazai szabályozást, mézkeverékek esetén kötelező lesz feltüntetni valamennyi származási országot, méghozzá a felhasznált mézek tömeg szerinti csökkenő sorrendben - közölte Nagy István agrárminiszter az Agrárminisztérium (AM) közleménye szerint.
2023. augusztus 4. 07:46 | behir.hu
Tovább olvasom
2023. augusztus 1.

Gyenge lesz a szilvatermés

A közepesnél is gyengébb, 40-50 ezer tonnás szilvatermés várható idén Magyarországon - olvasható a FruitVeb Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács honlapján kedden közzétett összefoglalóban.
2023. augusztus 1. 18:27 | behir.hu
Tovább olvasom
2023. július 30.

A szakértők szerint kedvezően alakul az idei dinnyeszezon

Bőséges a kínálat a hazai dinnyepiacon, a mennyiség mellett pedig a minőségre sem lehet panasz. Az ország valamennyi termesztőkörzetében kiváló minőségű magyar görögdinnye terem, egyes régiók szeptember közepéig el tudják látni a piacot, hazai sárgadinnyével pedig még októberben is találkozhatnak a vásárlók – derült ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, a Magyar Zöldség- Gyümölcs Szakmaközi Szervezet (FruitVeb) és a Magyar Dinnyetermelők Egyesületének közös piaci körképéből.
2023. július 30. 07:25 | behir.hu
Tovább olvasom
2023. július 26.

Tények és tévhitek az állattenyésztésben – új videósorozatot indít a NAK

Ki táplálja a húsellenes narratívát? Milyen lenne egy állattenyésztés nélküli világ? Milyen szerepet tölt be az állattenyésztés a vidéki gazdálkodásban és az ökoszisztémák működésében? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre adják meg a választ a European Livestock Voice, azaz az Európai Állattenyésztés Hangja elnevezésű csoport által készített videók.
2023. július 26. 07:31 | behir.hu
Tovább olvasom
2023. július 25.
2023. július 24.
2023. július 22.
2023. július 21.
2023. július 18.
FEL