Megvan az első orosházi siker

2016. október 10. 09:50 | behir.hu

A férfi kézilabda NB I-es bajnokság ötödik fordulójában azt a gyöngyösi csapatot fogadta az OFKSE, akiket még hivatalos mérkőzésen soha nem tudott legyőzni. A nulla ponttal álló hazaiak négy vereség után megszerezték első győzelmüket a bajnokságban.

Orosházi FKSE-Linamar – B.Braun Gyöngyös 27-23 (17-13)

Kézilabda NB I-es férfimérkőzés, Orosháza, 350 néző. V.: Hargitai, Markó. Orosháza: Herjeczki – Komporály 3, Ferenczi 2, BUDAY 8 (6), MARKOSKI 3, LEVY 4, Németh L. 1. Cs.: MIKLÓS (kapus), Oláh T. 2, Milas, Antal 1, Tárkányi 1, Radojevic, Knezevic 2 (1). Edző: Vladan Jordovic.

Gyöngyös: Ivanisevic – Országh 1, Oliveira 8, Rasic 1, M. Mikita, JUHÁSZ 4, Kovacsics 1. Cs.: Hudák (kapus), LELE 4, Hegedűs M. 3, Sipeki, Németh T. 1 (1), Duris. Vezetőedző: Debre Viktor.

Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 4/1.

Gyors hazai góllal kezdődött a találkozó, és mindjárt az elején a hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést. Már az elején látszott a csapaton a nagy akarás, az Orosháza irányította a mérkőzést és a 10. percben már 7-4-et mutatott az eredményjelző. Mindkét gárdánál sok kilépős hatos fal próbálta útját állni az ellenfél próbálkozásainak, de ezen az orosházi támadók találták meg inkább a rést. A 12. percben 8-7-es állásnál Debre Viktor időt is kért, és értő fülekre találhattak szavai, mert gyors egymásutánban három vendégtalálat következett. A 14. percben 9-9-nél Jordovic mester is kikérte az idejét, de ennek a hatása csak később látszott meg a csapaton. A gyöngyösi kapuban az Ivanisevicet váltó Hudák Henrik sok jó védéssel vétette észre magát, olyannyira, hogy a vendégeknek a vezetést is sikerült átvenni. Lüktető, izgalmas volt a mérkőzés, az orosházi kapuban a csereként beállt Miklós Gergő az ellenfél hétméteresét és a kipattanót is védte, ami nagy lökést adott a társaknak. Az első félidő hajrájában látványos, szép figurákat játszott végig a hazai csapat. Ennek, illetve a keményebb védelemnek köszönhetően sikerült is ellépni egy kicsit ellenféltől. Négygólos hazai vezetésnél mentek szünetre a csapatok.

A második játékrész két vendégtalálattal kezdődött, de a 36. percre visszaállt a plusz négy (19-15). Ekkor egy kicsit leállt a gólgyártás mindkét részről, több támadásban elkövetett hiba és több kitűnő védés jellemezte ezeket a perceket. A 36. percben Debre Viktor ismét időkéréssel próbálta felfrissíteni csapatát, és csakúgy, mint az első játékrészben, ennek is megvolt a látható eredménye. Felzárkózott a vendégcsapat, 21-20-nál azonban elhibázták az egyenlítési lehetőségünket, és itt volt a mérkőzés végső fordulópontja. Ismét hazai találatok következtek, a kapuban pedig Miklós Gergő parádézott, a mérkőzés során három hétméterest, és ziccerek, lövések sorozatát hárította. A Gyöngyös nem tudott már újabb zárkózást, újabb lendületet felmutatni, a hazai csapat pedig a nagyon lelkes közönség buzdításától segítve örömmel konstatálhatta a négygólos sikert.

Debre Viktor: Tudtam, hogy nagyon nehéz meccs vár minket itt Orosházán, hiszen az Orosháza eddigi nulla pontja a sorsolás számlájára írható. Védekezésben nem tudtuk megvalósítani mindazt, amit elterveztünk.

Vladan Jordovic: Edzői karrierem egyik legnehezebb mérkőzésén vagyok túl. Csapatként alkottunk nagyot. Az Orosháza hivatalos mérkőzésen először verte meg a Gyöngyöst.

Forrás: Orosházi FKSE-Linamar