Megizzasztották az Érdet

2016. november 6. 20:23 | behir.hu

Az idény legjobb teljesítményét nyújtotta a Békéscsabai Előre NKSE, amely óriási küzdelemre késztette az EHF-kupa résztvevő Érdet. A találkozó csak az utolsó percekben dőlt el, a Pest megyeiek végül 22-19-re győztek a városi sportcsarnokban.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE-Érd 19-22 (11-11)
Kézilabda NB I-es női mérkőzés. Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Bíró, Kiss O.
Békéscsaba: TRIFFA — Diószegi 2, Vasileuskaya 2, Kovacevic, GLUSICA 4, Walfisch 3, GÁVAI 4. Csere: Terenyi, Kölcze (kapusok), Vukajlovic 3 (2), Zöldi-Tóth 1, Balogh Sz. Vezetőedző: Skaliczki László.
Érd: JANURIK — Krpez 5 (4), M. GONZÁLEZ 4, A. Bulatovic 1, Kisfaludy, Signaté 1, ARAÚJO 5. Cs.: Gridneva (kapus), KLIVINYI 4, Szabó L. 2, Fekete B., Barján, Gulyás. Vezetőedző: Szabó Edina.

Nagy kapkodással indult az összecsapás, a csabaiak egy kicsit kevesebbet rontottak, Triffa jó védései után azonban nem minden helyzetet használtak ki, így csak 2-0-val nyitott a lila-fehér együttes. Gyorsan fordított a Fradit is legyőző Érd, de a viharsarkiak tartották a lépést. Az Előre sok technikai hibát vétett, de kitartóan küzdött és az első félidő utolsó másodperceiben Gávai kiegyenlített (11-11).

A második félidő elején bekezdtek a csapatok, a Pest megyei gárda továbbra sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni, Szabó Edina, az érdiek vezetőedzője 16-15-nél időt is kért. Triffa Ágnes saját szezonjának legjobb teljesítményével rukkolt elő. Azonban a másik kapuban dupla remeklést láthattak a kilátogatók, Janurik az átlövéseket, Gridneva pedig a heteseket védte jó százalékkal. Több egyenlítési lehetőséget szalasztottak el a lilák, a kiváló védekezést gyorsan eladott labdák és technikai hibák tették semmissé. Az 50. percben az egyébként gyenge lövő százalékot mutató Walfisch egyenlített (18-18). Az érdiek ugyan Gonzalez és Krpez révén újra vezetést szereztek, de Skaliczki László csapata nem adta fel, a meccs csak az utolsó előtti percben dőlt el véglegesen.

A csabaiak az idény legjobb teljesítményével nagy erőbedobásra késztették a sokat hibázó Érdet, amely a végén azért érvényesítette a papírformát és 22-19-re győzött.

Így látták a főszereplők:
Skaliczki László: Támadásban többet hibáztunk, sokszor nem találtuk a jó megoldást az érdi fallal szemben, emberelőnyben és a heteseknél pedig türelmetlenek voltunk. A védelem jól működött, de nagy kár, hogy elszórtuk a megszerzett labdákat.
Zöldi-Tóth Katalin: Csalódott vagyok, mert megvolt az esélyünk, de mégis kikaptunk. Triffa Ági nagyon jól védett, de eközben buta hibákat is vétettünk.
Szabó Edina: Hatalmas harc volt, erre számítottunk. Voltak időszakok, amikor eldönthettük volna, de nem tettük meg a jól játszó Békéscsabával szemben.
Janurik Kinga: Örülök, hogy sikerült nyernünk, nagyon jó születésnapi ajándék ez a siker. Nem tudtuk eldönteni a meccset, de bennünk volt az erő és nem adtuk át a vezetést a Csabának a fontos pillanatokban.