Magyar Kupa: Büntetőkkel esett ki az Előre

2016. október 26. 07:35 | behir.hu

A labdarúgó Magyar Kupa 7. fordulkójában Csákvárra látogatott a csabai együttes. A bajnokságban nem volt sok sikerélménye ebben a párosításban a lila-fehéreknek, a kupában pedig a büntetők okozták az Előre vesztét.

Mindkét oldalon több olyan játékos is bizalmat kapott a bizonyításra, akik kevesebb lehetőséghez jutottak a bajnoki összecsapásokon. A hazaiak kezdtek lendületesebben és a 8. percben már az előnyt is megszerezték. Egy 24 méteres oldalszabadrúgást követően Mursits előtt lepattant a labda, ami a a bal sarokban kötött ki (1–0). A folytatásban is a Csákvár volt kezdeményezőbb és veszélyesebb, de vagy a hálóőrük, vagy Fortuna mindig a lila-fehérekkel volt.

Szünet után pedig fordult a kocka. Tóth Dániel löketét még a felső léc hárította, röviddel később azonban Gránicz már a kapuba is betalált, miután lefutotta Kékesit és 12 méterről Dániel kapus feje felett juttatta hálóba a labdát (1–1). Ezt követően visszább vett a csabai együttes, újfent a csákvári támadók előtt adódott több lehetőség. A 81. percben jártak legközelebb a továbbjutáshoz, amikor Paudits fejese a kapufát súrolva hagyta el a játékteret.

A hosszabbításban kevesebb esemény adódott már a hazaiak előtt, igaz Mursitsnak még a 106. percben is bravúrt kellett bemutatnia, hogy a büntetőpárbajra mentse a döntést.

Az első öt rúgó között Nagy István a kapufára rúgta a labdát, Kocsisét pedig kivédte a csabai hálóőr. Kiprich, Paudits, Kékesi és Póti, illetve Kelemen, Bagi, Fehér és Birtalan ellenben biztos végrehajtó volt. A további rúgók közül Mészáros és Bényei bevarrta, csakúgy, mint Oldal, Spitzmüller azonban fölé vágta, így jöhetett a csákvári örömtánc.

A Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé a Csákvár jutott büntetőrúgásokkal. A Fejér megyei csapat továbbra is „mumusa” marad a viharsarkiaknak!

Boér Gábor: Mindenekelőtt szeretnénk megköszönni szurkolóinknak, hogy ide is elkísérték és biztatták a csapatot. Nagyon sajnáljuk, hogy nem sikerült kiharcolni a továbbjutást. Változatos mérkőzés volt, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a külső szemlélők biztosan jól szórakoztak. Úgy gondolom, hogy a szerencse döntötte el a továbbjutó kimenetelét. Gratulálok a Csákvárnak! Dolgozunk tovább, most már csak a bajnokságra koncentrálunk, hogy ott elérjük a célunkat.