Magyar diadal Ausztria ellen

2016. június 14. 19:05 | behir.hu

Remek nyitányként a magyar labdarúgó-válogatott 2–0-ra legyőzte Ausztriát a labdarúgó Európa-bajnokság kedd kora esti bordeaux-i mérkőzésén!

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG

F-CSOPORT, 1. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–AUSZTRIA 2–0 (0–0)

Bordeaux, NouveauStade de Bordeaux, 34 424 néző. Vezette: Turpin (francia)

MAGYARORSZÁG: Király – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Gera, Nagy Á. – Dzsudzsák, Kleinheisler (Stieber, 79.), Németh K. (Pintér Á., 89.) – Szalai (Priskin, 69.). Szövetségi kapitány: BerndStorck

AUSZTRIA: Almer – Klein, Dragovic, Hinteregger, Fuchs – Baumgartlinger, Alaba – Harnik (Schöpf, 78.), Junuzovic (Sabitzer, 59.), Arnautovic – Janko (Okotie, 65.). Szövetségi kapitány: Marcel Koller

Gólszerző: Szalai (62.), Stieber (87.)

Kiállítva: Dragovic (66.)

Mintegy ezren gyűltek össze a sörfesztivál nulladik napján ,hogy együtt szurkoljanak a kivetítő előtt a magyar csapatnak. Ők is láthatták, hogy David Alaba kapufája után gyorsan rendezte sorait a magyar válogatott. Többet és pontosabban passzoltak a mieink, az osztrákok nem találták a ritmust. A játékrész hajrájában két lehetősége nyílt az ellenfélnek a gólszerzésre: előbb Zlatko Junuzovic távoli lövését védtel Király Gábor, majd a bal oldalon megszökő Marko Arnautovic beadása után Martin Harnik rontott. A játékrész végére maradt egy hatalmas magyar lehetőség is, Kleinheisler László kiugratását követően Dzsudzsák Balázs jobbal a hosszú sarok mellé lőtt.

A második játékrész osztrák lehetőséggel kezdődött, de ami ezután történt, azt nehéz volt követni: megsérült és cserét kért az osztrákok egyik legfontosabb játékosa, Junuzovic. Pár perccel később nemcsak a stadionban helyet foglaló magyar szurkolótábor, hanem az egész ország talpra ugrott: Kleinheisler és a kifütyült Szalai Ádám összejátéka után utóbbi közelről megszerezte a vezető gólt (1–0). Néhány perccel később AleksandarDragovic a magyar 16-oson belül rátartott Kádár Tamás lábára – ezzel kiállítatta magát és tette sípszó utánivá Hinteregger kapunkban gólját…

Próbáltuk tartani a labdát, az osztrákok tehetetlennek tűntek, majd a nem sokkal korábban becserélt Stieber Zoltán csodálatos gólt emelt, biztossá téve a remek győzelmet (2–0). Újabb hangrobbanás a városi sportcsarnok szomszédságában, majd az öröm percei, mert a győzelmet már nem vehették el a magyar együttestől.