Labdarúgás: A Vác most is megtréfálta a lilákat

2017. október 15. 18:46 | behir.hu

Áprilisban 1-0-ra kapott ki a Vác ideiglenes otthonában, Dunaújvárosban a Békéscsaba 1912 Előre. Akkor a feljutásért vívott csatában hullajtottak el három értékes pontot a lilák. Most az élmezőnnyel tartaná a lépést Boér Gábor csapata, de nem sikerült a győzelem és nőtt a hátrány az élmezőnnyel szemben.

Ezúttal a fővárosban, a III. Kerületi TVE otthonában találkozott a két együttes. A vezetést a 20. percben Balajti Ádám szerezte meg a váciaknak. A Duna-partiak előnyét hat perccel később Króner Martin duplázta meg. A 37. percben a szezonbeli nyolcadik gólját szerző Birtalan Botond szépített. A második játékrészben mindent megtett az egyenlítésért a lila-fehér gárda, de az eredmény már nem változott.

A csabaiak maradtak 21 ponttal a tabellán és az 5. helyen állnak. Boér Gábor együttese október 22-én az eddig egy ponttal többet gyűjtő Szolnok érkezik a Kórház utcába.

VÁC FCBÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–1 (2–1)
Budapest, Hévízi út, 500 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Kepe Arnold, Mohos Milán)
VÁC: Halasi – Görgényi, Szabó N., Króner, Hegedűs Cs. – Tóth G., Durso (Major, 54.), Gulyás M., Zsolnai R. – Nagy R. (Kákonyi, 71.) – Balajti (Búrány, 85.) Vezetőedző: Horváth Károly
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Pilán, Szélpál N., Kiss L. (Király P., 54.), Nagy S. – Szatmári I., Nagy I. (Eszlátyi, 64.), Viczián – Birtalan B., Gránicz, Szalai D. (Urbin, 38.) Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Balajti (1–0) a 20., Króner (2–0) a 26., Birtalan (2–1) a 37. percben
MESTERMÉRLEG
Horváth Károly:
– Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten jutottunk kétgólos előnyhöz, majd elkerülhető gólt kaptunk, de a csapat nagyszerűen és taktikusan játszott, ami most
elegendő volt a győzelemhez.
Boér Gábor: – Rendkívül alacsony színvonalú mérkőzésen nem tudtuk hozni azt a formát, amelyet az elmúlt hetekben mutattunk. Az első félidőt átaludtuk, és ez akkora hátrányt jelentett, hogy már nem tudtuk ledolgozni.

Forrás: Nemzeti Sport Online