Kultúra

2025. április 1.

Átokházy János levele Csabáról, 1677-ben

Nemrégiben egy igen izgalmas kézirat került a Munkácsy Mihály Múzeumba, mely Békéscsaba 17. századi gasztro-történetébe is betekintést nyújt. A kufsteini székhelyű egykori Kaiserliche Spionageagentur vezetőjének, Franz von Unwissentschaftlernek (1763-1845) a leszármazottja, Mathilda Kornspitz juttatott el egy török kori kémjelentést, amelyben városunk is szerepel.
2025. április 1. 07:21 | behir.hu
Tovább olvasom
2025. március 31.
2025. március 30.

950 berzselt tojás a dobozi tavasz hírnöke

A Dobozi Közösségi Ház és Könyvtár március 25-28. közt rendezte meg tavaszköszöntő ünnepét. Az egyhetes eseménysorozat alkalmából újra kihelyezték az intézmény elé a ház dolgozói a Zöld Doboz növénycserepontot, mely az utóbbi években a kertészkedők kedvenc cserehelyévvé vált.
2025. március 30. 17:24 | behir.hu
Tovább olvasom
2025. március 29.
2025. március 28.

A Garabonciást még a szlovák ősök hozták magukkal

Harmadik alkalommal, s egyben utoljára (vagy ki tudja?) zajlott a Békés Megyei Könyvtárban a Csabai Mesék nevű helytörténeti fórum csütörtök délután. Ez alkalommal Bauer Barbara író és Valastyán Pál jogász házigazda-házaspár Mácsai Sándor Zoltánt, a Békéscsabai Hagyományőrző Kulturális Kör elnökét, illetve Kiszely Andrást, a csabai szlovák önkormányzat elnökét hívta házhoz.
2025. március 28. 14:25 | Such Tamás
Tovább olvasom
2025. március 27.
FEL