Kultúra

2019. augusztus 5.

Ünnepi Helytörténeti TOTÓ

2019. augusztus 20. 10:00 - 15:00
Békéscsaba Szent István tér 5600
A Békéscsabai Városvédő és Városszépítő Egyesület különleges, "Sétálós TOTÓ"-val várja az augusztus 20-i városi rendezvényre kilátogatókat; a játék során sok-sok érdekes információval gazdagodhatnak azok, akik érdeklődnek Békéscsaba főterének látnivalói iránt.
Tovább olvasom
2019. augusztus 4.
2019. augusztus 3.
2019. augusztus 2.

A nap sztorija – Ez történt 1969. augusztus 2-án, Békés megyében

A behir.hu időutazó rovatában ma újra visszarepülünk ötven évet és megnézzük, hogy miről írt az 1969. augusztus 2-án megjelenő Békés Megyei Népújság. Kukkantsunk bele ma is az elvtársak és az elvtársnők, valamint a kor örömét, bánatát megélő emberek izgalmas világába. Ma egy, az iskolaköpenyekről szóló tudósítás, a békéscsabai Áchim lakótelepen élők nehézségeit bemutató riport, továbbá néhány rövid hír kerül reflektorfénybe. Hasznos időtöltést kívánunk!
2019. augusztus 2. 11:17 | Diós Zsolt
Tovább olvasom

Tege Antal és Gulyás Attila Gdanskban

Erópa egyik legszínvonalasabb seregszemléjén, a 23. Gdanski Nemzetközi Shakespeare Fesztiválon vesz részt az Aradi Kamaraszínház, amelyen Tom Stoppard darabját, a Rosencrantz és Guildenstern halott című előadást mutatják be. Tapasztó Ernő rendezésében Tege Antal és Gulyás Attila játssza a főszerepet.
2019. augusztus 2. 08:38 | behir.hu
Tovább olvasom
2019. augusztus 1.
2019. július 31.

A nap sztorija – Ez történt 1969. július 31-én, Békés megyében

A behir.hu időutazó rovatában ma újra visszarepülünk ötven évet és megnézzük, hogy miről írt az 1969. július 31-én megjelenő Békés Megyei Népújság. Kukkantsunk bele ma is az elvtársak és az elvtársnők, valamint a kor örömét, bánatát megélő emberek izgalmas világába. Ma a GYES kapcsán, az óvodai elhelyezésről szóló tudósításra, az öntöző-szakmunkások versenyéről szóló riportra, továbbá az olvasói levelekre válaszoló rovat két üzenetére esett a választásunk. Hasznos időtöltést kívánunk!
2019. július 31. 13:33 | Diós Zsolt
Tovább olvasom

A Kastély Zenei Napokkal zárják a nyarat Gyulán

2019. augusztus 23. 11:30 - 2019. augusztus 24. 23:30
Helyszín: Almásy- kastély parkja Gyula Gyula, Kossuth Lajos u. 15, 5700
Egy matiné koncert – nem kevésbé különleges helyszínen, a valamikori kastély park Várfürdő felőli oldalán – és két esti hangverseny, amik a világ bármely koncerttermében megállnák a helyüket. Ezt kínálja az idei Kastély Zenei Napok augusztus 23-24-én, aminek lenyűgöző környezetéül a gyulai Almásy-kastély parkja szolgál.
Tovább olvasom
FEL