Környezetvédelem

2020. október 30.

Passzold vissza Tesó! – avagy mobiltelefonnal a csimpánzokért és gorillákért

Békés megyében jelenleg négy helyen gyűjtik a használt mobiltelefonokat, a „Passzold vissza Tesó!” nemzetközi kampány részeként. Az akciót hazánkban a Jane Goodall Intézet, az Afrikáért Alapítvány és a Védegylet Egyesület szervezi azért, hogy a magyar háztartásokban már nem használt mobiltelefonok ne a fiókban vagy a szemétben kössenek ki, hanem újrahasznosítsák alkatrészeiket, főleg az úgynevezett koltán ércet. Ezzel is védeni szeretnék többek között a csimpánzok és gorillák élőhelyeit.
2020. október 30. 09:38 | Kugyelka-Zámbori Eszter
Tovább olvasom
2020. október 26.

Zöld, zöldebb, még zöldebb - Túl lassan indulnak a klímavédelmi intézkedések

Magyarország az elmúlt évtizedekben jelentősen hozzájárult az uniós klímavédelemhez, az 1990-es értékekhez képest mostanáig harmadával szorította vissza károsanyag kibocsátását. Az egy főre jutó éves magyar üvegházhatású gáz-kibocsátás kevesebb mint háromnegyede az európai átlagnak. Az idén elfogadott Klíma- és Természetvédelmi Akciótervének alapvető feladata, hogy a gyermekek és unokák számára megőrizzék Magyarországot és a Kárpát-medencét.
2020. október 26. 17:28 | Sipos Gábor
Tovább olvasom
2020. október 25.
2020. október 24.
2020. október 23.
2020. október 21.
2020. október 20.

Mintegy kétezer elektromos jármű megvételének támogatásáról született már döntés

Összesen mintegy 6 milliárd forinttal támogatja a kormány több mint kétezer környezetkímélő autó és robogó beszerzését a Klíma- és Természetvédelmi Akciótervben, mostanra már több mint 1600 pályázat rendelkezik támogatói okirattal csaknem kétezer jármű megvásárlásához - közölte Kaderják Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára kedden a tárca tájékoztatása szerint.
2020. október 20. 15:12 | behir.hu
Tovább olvasom
2020. október 18.
2020. október 10.
2020. október 9.
2020. október 8.
2020. október 5.
FEL