Kínkeserves győzelem a jól játszó MTK ellen

2015. december 13. 21:47 | behir.hu

A csabai lányok a Dinamo Krasnodar elleni hétközi mérkőzés után újra a bajnokságban bizonyíthattak. Az MTK ellen 2-0-ra is vezetett a BRSE, de végül csak döntő játszmában sikerült győzelmet aratni.

A találkozó egyik legnagyobb kérdése az volt, hogy a hazai gárda mennyire tudott regenerálódni a hétközi oroszországi túra okozta fáradalmakból. A mérkőzés elején úgy tűnt, hogy gond nélkül hozza a mérkőzést a BRSE. Az első két szettben a korábban látott lendületes és erőtől duzzadó játékot játszotta a bajnoki címvédő. Aztán a harmadik szettben valami megtört Molcsányiéknál. Az addig is korszerű és kulturált röplabdát bemutató vendégek megérezték, hogy lehet keresnivalójuk a fáradó csabaiak ellen. Cserékkel és időkérésekkel próbálkozott Sasa Nedeljkovic, de az összes felzárkózási kísérletet egy-egy buta hiba lerombolta és nem akadt olyan, aki a hátára vette volna a csapat szekerét, így meglepetésre jöhetett az ötödik játszma. Ekkor már megemberelte magát a hazai alakulat és a holtponton túllépve magabiztosan hozta azt, így megőrizve veretlenségét. Folytatás csütörtökön 18 órától, amikor a CEV Kupa visszavágóján a Dinamo Krasnodar látogat Békéscsabára.

Sasa Nedeljkovic: Két része volt a mérkőzésnek. Az első két játszmában túl könnyen nyertünk, az igazi harc a harmadik és a negyedik szettben alakult ki, ahol azonban frissességünk és figyelmünk elfogyott, a vendégek pedig minimális hibával játszottak ekkor. Az 5. etapban visszajöttünk és nyertünk.

Hollósy László: Gyakorlatilag hetek, hónapok óta arról beszélünk, hogy a csapat fejlődésében elértünk egy falig. Mint a maratonfutók, akik 25-30 kilométer után elérik a holtpontot. Különleges lelkierő kell ahhoz, hogy innen továbblendüljünk. Azt érzem, hogy ma időnként sikerült áttörni ezt a falat. Ezidáig a Jászberény elleni győzelemre emlékeztem vissza a legszívesebben, de azt hiszem ez a vereség még azt is felülmúlja.

LINAMAR-Békéscsabai RSE – MTK Budapest 3-2 (25-17, 25-14, 22-25, 20-25, 15-8)
NB I-es női röplabda mérkőzés, Békéscsaba, 650 néző. Vezette: Csizmarik, Bodrogi.
LINAMAR-BRSE: Szakmáry, Clement, Tálas, Bodnár D., Soós, Matic. Csere: Molcsányi (liberó), Fábián, Ilyés, Nagy V. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic
MTK: Kmezic, Szűcs K., Papp O., Lutter, Nagy F. (liberó), Józsa. Csere: Hackl, Cicic, Petőváry, Török, Ludmán. Vezetőedző: Hollósy László