Kézilabda: Triffa vezetésével biztosan nyert a Csaba

2017. április 9. 08:23 | Kovács Dávid

Az Előre NKSE 32-20-ra győzött a Kispest ellen a női NB I alsóházi rangadóján.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE-Kispest NKK 32-20 (14-11)
Kézilabda NB I-es női bajnoki mérkőzés, Békéscsaba, 800 néző. V.: Bán, Szloska. Békéscsaba: TRIFFA — Diószegi 3, VASILUSKAYA 7 (4), Gidai 3, Dukics 1, WALFISCH 8 (1), GÁVAI 4. Cs.: Terenyi (kapus), Mihálffy 3, Kovacevic 2, Zöldi-Tóth, Vukajlovic, Bottó 1. Vezetőedző: Skaliczki László. Kispest: Brunner — Tamás 2, Trizno 1, Kosik, Fundák 2, Petrovszki 1, Bárdi 1. Cs.: Nenezic (kapus), Balog B. 1 (1), Vadász 1, SZERZŐ 6 (2), Polics 4, Pintér, Balog V., Kiss K. 1 (1). Vezetőedző: Béki Nagy Bertalan.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 7/4.

A csabai együttesből hiányzott a védelem egyik kulcsembere, Leposava Glusica ezúttal nem segíthetett a társaknak. Az első percekben meg is látszott ez, hiszen a 6. percben már négy bekapott gólnál jártak a lila-fehérek. A következő időszak azonban a hazaiaknak sikerült jobban, egy nyolc perces etapot 4-0-val abszolvált az Előre. A vendég kispestiek hetest is rontottak, a 19. percben 10-6-nál a fővárosiak mestere, Béki Nagy Bertalan időt is kért. Mindkét oldalon sok volt a technikai hiba, de több előkészítetlen lövés miatt is bosszankodhattak a drukkerek, nem volt magas színvonalú a csata. Három találattal ugyan visszazárkózott a Kispest, de az egyenlítés nem jött össze, a félidő hajrájában Gávai Szonja két találatával előnnyel mehetett a szünetre a házigazda (14-11).

Triffa lehúzta a rolót

A kispestiek nagy hévvel folytatták a fordulás után, de a lilák Walfisch vezetésével újabb időkérésbe hajszolták a vendég edzőt (22-16). A csabaiak ekkor Triffa Ágnes védéseire is számíthattak, aki hetest és ziccereket is hárított. A 46. percben Bottó Rózsát kellett a társaknak az ölükben levinni a pályáról, miután rosszul ért talajt egy ütközés után, a játékost sokáig ápolták a pálya szélén. A Kispest fáradni kezdett, többet hibáztak a vendégek, míg Walfisch mellé Vasileuskaya, valamint a hajrára beszálló Mihálffy is felnőtt. Az 58. percben kialakult a tízgólos hazai fór, a csabai drukkerek pedig rá is számoltak a kiütött ellenfélre. A vége magabiztos, 32-20-as siker lett, bár az első félidő után nem sokan számíthattak erre A győzelemmel Skaliczki László gárdája visszaelőzte a Debrecenben bravúrt végrehajtó Mosonmagyaróvárt, amelyet két hét múlva, egy érdi látogatás után fogad újabb kiesési rangadón.

Így látták a főszereplők

Gávai Szonja (játékos, EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE): Az első félidőben a védekezésünk sem volt olyan kemény, mint a másodikban. A fordulás után már nagyobb iramban mentünk, a kapuban pedig Triffa Ági jól védett és ez az alapja mindennek. Ebből tudtunk bátorságot meríteni, a támadásunk is bátrabb lett úgy, hogy volt hátul kapusteljesítmény.

Skaliczki László (vezetőedző, EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE): A Kispestet mindenki leírja, de minden csapat ellen jó első félidőket játszottak. A második félidőben egy szerkezeti váltás volt támadásban, a kapusunk pedig komoly védéseket mutatott be. A vékony keretből egy védő hiányzott, de megoldottuk. Ez a siker olyan tartást adhat, amit a Mosonmagyaróvár ellen is erőt adhat, senki nem adott fel semmit, az a fontos, hogy közösen menjünk előre.

Petrovszki Katalin (játékos, Kispest NKK): Küzdelmes meccset játszottunk erre is számítottunk. Az első játékrészben jó volt a védekezésünk, elöl bedobtuk a helyzeteket. A másodikban már nem ez volt a helyzet, Triffa Ági nagyon jó 15 percet produkált, nem tudtuk az ellenszerét, talán a rutin hiányzott a befejezéseinkből.

Béki Nagy Bertalan (vezetőedző, Kispest NKK): A második félidőben nagyon feljavult a hazaiak kapusteljesítménye, jól védte a szélső ziccereket, elbizonytalanodtunk és fontos helyzetekben rontottunk. A Csaba ezeket bedobta és el tudott lépni. Mi görcsössé váltunk, ahogy nőtt a különbség, a hazaiak pedig kényelmesen játszhattak.