Kézilabda: Magabiztos várdai siker Békéscsabán

2017. október 8. 21:41 | Kovács Dávid

Nem sikerült a bravúr a csabai kézis lányoknak, így nincs meg az első bajnoki pontja Skaliczki László csapatának az idei pontvadászatban. A Kisvárda magabiztosan játszott és a szabolcsiak a 12 gólt szerző Triscsuk Krisztina vezetésével 32-24-re győztek a városi sportcsarnokban.

Jól kezdtek a vendégek, a 4. percben 3-1-re vezettek, de Walfisch Mercédesz határozott kezdésének köszönhetően tartotta a lépést a házigazda, a 14. percben 6-6 állt az eredményjelzőn. A félidő közepén Rocha irányításával ellépett a szabolcsi gárda .A csabaiaknak nem volt elég feszes a védekezése, a vendégek mindig megtalálták az utat a kapu felé, a 25. percben 13-8 volt az állás a Kisvárda javára. A félidő végén ugyan Bottó Rózsa két gólt is hozzátett, de ez csak arra volt elég, hogy tisztes távolság maradt a csapatok között (11-15).

A második játékrészt nagyon jól nyitották a lila-fehérek, Kovacevic és Gidai megfelezte a hátrányt. Innen azonban a várdaiak léptek el, a kiváló játékot nyújtó Triscsuk vezérletével, és egy 5-0-s rohanással hizlalták az előnyt. Ugyan Walfisch és Kovacevic is többször villant, a szabolcsiak nem fékeztek és magabiztos előnnyel mentek a hajrába. A második félidőre beálló ex-csabai kapus, Triffa Ágnes is jól védett a vendégeknél, így nem forgott veszélyben a várdai siker. A végén magabiztos 32-24-es vendéggyőzelem született.

A lilák ezzel továbbra is pont nélkül állnak, legközelebb október 22-én, a szintén nyeretlen Kecskemét otthonában, kiesési rangadón lép pályára a Skaliczki-csapat.