Kézilabda: Kilenccel kapott ki a Csaba Vácon

2017. május 21. 15:49 | Kovács Dávid

Szombaton este egy végig küzdelmes mérkőzésen a jobb erőkből álló Vác női kézilabdacsapata kilencgólos különbséggel, megérdemelten győzött a Békéscsaba ellen.

Natallia Vasileuskaya az első perc végén hetest hibázott, amire a másik oldalon Soós góllal válaszolt. A békéscsabaiak a 2. percben Kovacevic révén egyenlítettek. A folytatásban még Vukajlovic góljával 2-2-re alakult az állás, ám két gyors gólt lőttek a váciak és 4-2-es előnyre tettek szert. A házigazdák diktálták a tempót és a 7. percben már 6-3-ra vezettek. A lila-fehérek próbálták tartani a lépest, Vukajlovic már a harmadik gólját szerezte a 11. percben, ezzel 7-5 volt az állás. A folytatásban Walfisch hétméterest hibázott, a másik oldalon Basic viszont belőtte a büntetőt, így 9-5-re elhúztak a váciak. A Duna-partiak tartották az előnyt, akcióikat rendre góllal fejezték be, így a 17. percben már 11–7-re vezettek. A félidő hajrájában sokat hibáztak a vendégek, így fokozatosan elhúztak a hazaiak, akiknél elsősorban Basic járt élen a gólgyártásban. A félidőben nyolc góllal vezetett a tabella ötödik helyén álló házigazda együttes.

Fordulás után felváltva estek a gólok, a lila-fehéreknél a fiatal Diószegi a 35. percben már negyedik gólját lőtte. A váciak nagyobb sebességgel játszottak, légiósaik - Basic, Jovetic - rendre bevették a vendégek kapuját, így a 42. percben már tizenegy góllal vezettek. Ezt követően felváltva estek a gólok, a váciaknál Basic és Jovetic végig gólerősen játszott, Farkas Veronika pedig biztosan értékesítette a megítélt heteseket. A csabai együttes a végén a tízgólos különbséget elkerülte, de a Vác megérdemelten, 34-25-ös győzelmet aratott.

Mestermérleg

Szilágyi Zoltán: – Egy-két hullámvölgyet leszámítva szinte végig elégedett voltam a védőmunkánkkal és a támadójátékunkkal is. A mérkőzés nagy részében jó teljesítménnyel rukkoltunk ki és a hajrában a fiataloknak is tudtam bizonyítási lehetőséget adni.

Skaliczki László: – A váciak az első félidőbeli sebességfölényüket és a hibáinkat jól kihasználva nagy előnyt szereztek, amivel el is döntötték a mérkőzést. A második játékrészben már láttam több olyan dicsérhető dolgot a csapatomnál, amire lehet majd építeni.