Kézilabda: Kecskeméti győzelem az alsóházi rangadón

2017. október 23. 10:20 | behir.hu

Az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE vasárnap kora este a Kecskeméti NKSE otthonában lépett pályára a pont nélküli csapatok alsóházi rangadóján. A lilák egy rohanós, sok hibával tarkított első félidő után háromgólos hátrányba kerültek, amelyet a második félidőben nem tudtak ledolgozni. A csabaiak többször is támadhattak az egyenlítésért, de buta hibák nem jött össze az egál. Ennél közelebb azonban nem jutottak a hosszabb kispaddal rendelkező kecskemétiekhez, akik végül négy góllal nyerték a mérkőzést – számolt be a klub hivatalos honlapja.

Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE - EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 31:27 (18:15)

NB I-es női kézilabda bajnoki mérkőzés, Kecskemét, 800 néző

Vezette: Felhő, Öcsi.

Kecskemét: Andrási — Gulya 2, Karalyos 2, Aron 2, KAISER 3, Fauszt 2, SZABÓ E. 11 (4). Cs.: Pusztai (kapus), Siska 1, VARGA N. 4, Kucerova 2, Albert 2, Tóth L., Kovács K., Horváth D., Vezetőedző: Marosán György

Békéscsaba: Györkös — Kovács A. 2, Kovacevic 3, Vukajlovic 3, Zöldi-Tóth 1, WALFISCH 10 (3), Szarka 1. Cs.: Popovic (kapus), MIHÁLFFY 4, Gidai, Pintér, Bottó 1, Pénzes 2. Vezetőedző: Skaliczki László.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc

Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3

Az eredmény alakulása: 2. perc: 1:2. 6. p.: 6:4. 11. p.: 8—8. 14. p.: 11:8. 17. p.: 12:11. 22. p.: 14:12. 25. p.: 16:13. 35. p.: 18:17. 39. p.: 22:17. 42. p.: 22:21. 49. p.: 26:23. 53. p.: 28:25. 55. p.: 30:25

Gyors, kapkodó játékkal kezdődött az alsóházi találkozó, felváltva estek a gólok, az első percekben mindkét csapat szorgalmasan lőtte a találatokat. Általában a csabaiaknál volt az előny, de a 6. percben már a Kecskemét diktálta a tempót, és a lila-fehérek kezdtek futni az eredmény után. A 11. percben még döntetlent (8:8) mutatott az eredményjelző, innentől kezdve azonban a házigazda akarata érvényesült, állandósult a kecskeméti vezetés. A Békéscsaba feleslegesen ment bele a rohanó játékba, amely a hosszabb kispaddal rendelkező kecskemétieknek jobban feküdt, akik a rendezetlen csabai védelem ellen könnyű gólokat tudtak lőni. A liláknál nem működött a védekezés, a kapusteljesítmény sem volt megfelelő, ennek következménye volt a bekapott 18 gól. Támadásban elfogadhatót nyújtott az Előre NKSE, ez 15 gólban mutatkozott meg az első játékrészben, így háromgólos hazai előnnyel tértek pihenőre a csapatok.

A második félidő elején mindkét csapat visszavett a rohanós tempóból, megfontoltabbá váltak a támadások, emellett mindkét oldal jobban ügyelt a védekezésre is. Fordulás után Walfisch kétszer is betalált, így a lila-fehérek 18:17-re feljöttek. A stabilizált védekezésnek köszönhetően ebben a szakaszban a csabaiak kétszer is támadhattak az egyenlítésért, de a buta egyéni hibák eladott labdákhoz vezettek, amelyeket gólokkal büntetett a Kecskemét. A hazaiak öt góllal húztak el, eldőlni látszott a mérkőzés, de a szurkolói által nagyszerűen támogatott csabaiak sorozatban négy gólt szereztek, így egy találatra felzárkóztak a vendégek (22:21). Az egyenlítés ezúttal sem jött össze, mert a Kecskemét a kritikus pillanatokban mindig gólt tudott lőni, így növelni tudta előnyét. Nagy küzdelem folyt a pályán, a hazaiak jól tartottál előnyüket, főleg szélen remekeltek, a balszélső Szabó Edina az 53. percben már a tizedik gólját szerezte. A hajrában megcsillant a remény a vendégek felzárkózására, de kimaradtak a helyzetek, a kecskemétiek pedig könyörtelenül büntették a lila-fehér hibákat.

A végjátékban már nem tudott újítani az Előre, a Kecskemét növelni tudta előnyét a kapkodó vendégek ellen, végül 31:27 arányban nyerte a játéknap előtt még pont nélkül álló csapatok csatáját.

A csabaiak védekezése az első félidőben csődöt mondott, nem volt kapusteljesítmény sem, és a hazaiaknak jobban fekvő rohanós játék könnyű gólokat jelentett a Kecskemét számára. A második félidőben többször is felcsillant az egyenlítés lehetősége, de durva egyéni hibák miatt ez nem jött össze, sőt, a kapkodás újabb hazai találatokat eredményezett. A csabaiaknak nem sikerült újítani, így a hosszabb kispaddal rendelkező kecskemétiek megérdemelt győzelmet arattak. A lilák sok hibát vétettek, pontatlanok voltak a befejezések, így nem volt esély a pontszerzésre.

Így látták a főszereplők

Marosán György, a Kecskemét vezetőedzője: Sikerült az elejétől uralni a játékot. Két hete mondtam, hogy változtatni kell néhány dolgon. Bejött! Végre fegyelmezetten, az utasításaim betartva játszott a csapat. Emelem a kalapom a játékosaim előtt. Látni, hogy fejlődünk.

Skaliczki László, a Békéscsaba vezetőedzője: A meccs elejétől futottunk az eredmény után, és ez rengeteget kivett belőlünk. A védőjátékunk nem működött az első félidőben, a másodikban pedig a ki nem kényszerített hibáinkkal feladtuk a magas labdát az ellenfélnek. Az első része ment le a párharcnak.

Györkös Rebeka, a Békéscsaba kapusa: Mind támadásban, mind védekezésben nagyon idegesen játszottunk, a Kecskemét pedig könyörtelenül kihasználta a hibáinkat. Voltak a mérkőzésnek olyan periódusai, amelyre a későbbiekben lehet építeni, dolgozunk tovább, próbálunk javítani, gratulálok a Kecskemétnek.

Szabó Edina, a Kecskemét balszélsője: Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, igazából már a nyár óta, tudtuk, hogy ez a találkozó számunkra nagyon fontos. Nagyon büszke vagyok a csapatra, egy percre sem engedtük ki az irányítást a kezünkből, nagyon keményen végig dolgoztuk ezt a 60 percet, aminek szerencsére meg is lett az eredménye.