Kézilabda: Háromból három a békési mérleg

2017. október 2. 07:03 | behir.hu

A harmadik mérkőzését is sikerrel vette a Békés-Drén KC NB I B-s férfi kézilabdacsapata. Papp Bálint alakulata a tavaly még élvonalban szereplő Balmazújvárosnál bizonyult jobbnak egy változatos, színvonalas mérkőzésen, ezzel tartja százszázalékos teljesítményét – számolt be a békési klub hivatalos honlapja.

Békés-Drén KC–Balmazújvárosi KK 25–24 (9–13)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 400 néző. Vezette: Bonifert, Oláh V.
Békés: PAJKÓ L. – Herczeg J. 2, CIFRA T. 9 (1), Sebestyén Cs. 1, Gazsó P., Oláh G. 3, KOVÁCS P. 4. Csere: Domokos D. (kapus), HAJDÚ P. 6, Szilágyi D., Varsandán Á., Pánczél Z., Kopcsák J., Fedor B., Kánya L., Gál A.
A Balmazújváros legjobb góldobói: Kiss R. 5 (1), Curuvia 5 (3).
Kiállítások: 12, ill. 18 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 6/4.

Nagy iramban kezdődött a forduló rangadója, kezdetben ritkán estek a találatok (15. p.: 5–5). A folytatásban hazai oldalon sorra maradtak ki a ziccerek, amit a vendégek kíméletlenül meg is büntettek, így a szünetre magabiztos újvárosi előnnyel térhettek a csapatok. A pihenő alatt mintha kicserélték volna a békési együttest. Kiváló helyzetkihasználással a 42. percre ledolgozták hátrányukat Cifra Tiborék. A látogatók is gyorsan rendezték soraikat és újból három találattal elléptek. A vendéglátók lelkesedése pillanatra sem hagyott alább: az 50. percben ismét egalizáltak. Izgalmasan alakult a végjáték, a szépszámú közönség buzdítása mellett az utolsó pillanatokban Sebestyén Csaba találatával mindkét pontot otthon tartotta a BFKC. A békési csapat legközelebb Balassagyarmatra utazik.

Papp Bálint (edző, Békés-Drén KC): - Igazi rangadóhoz méltó kézilabdát játszott mindkét csapat. Nagyon értékes két pontot szereztünk. Első félidőben nem találtuk a ritmust, feszültek voltunk támadásban. Sok helyzetet hagytunk ki, a helyzetkihasználásunkat pontosabban kellett volna befejezni. Ebből az ellenfél megint négy-ötgólos előnyre tett szert. A második félidőben többször felzárkóztunk, voltak mély pontjaink, de a végén extázisban kézilabdáztunk. Nagyot küzdött a Balmazújváros, jól felkészültek belőlünk. További sok sikert kívánok nekik. Köszönjük a békési szurkolók lelkes támogatását! Igazi rangadó hangulatot teremtettek a csarnokba. Gratulálok a csapatomnak!

Forrás: bfkc.hu