Kézilabda: Elmaradt a békési bravúr, ceglédi továbbjutás a kupában

2017. október 18. 09:01 | behir.hu

Elmaradt a békési bravúr a férfi kézilabda Magyar Kupában, a keddi találkozót magabiztos különbséggel nyerte az NB I-es Cegléd. Kísértett a múlt, hiszen a viharsarki gárdát tavaly is a Pest megyeiek búcsúztatták, de akkor izgalmas mérkőzésen, az utolsó pillanatokban dobott góllal. Most sokkal egyoldalúbb küzdelem folyt a pályán – számolt be az egyesület hivatalos honlapja.

Békés-Drén KC–Ceglédi KKSE 20–29 (9–14)

Magyar Kupa férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 200 néző. Vezette: Sándor, Szikszay.

Békés: Pajkó – Herczegh 1, Cifra 6 (2), Sebestyén 3, Kopcsák, Szilágyi 1, Kovács P. 4. Csere: Domokos D. (kapus), Varsandán 1, Oláh 1, Hajdu 1, Pánczél 1, Gazsó, Fedor, Kánya, Gál 1 (1). Edző: Papp Bálint.

Cegléd: MOJSILOV – Radovic, Radnic 1, SZABÓ B. 4, Elezovic 2, Borsos 2, Hódi 3. Csere: Aleksza (kapus), LÁSZLAI 4, PERISIC 9 (5), Juhász K. 2, Megyeri 1, Müller, Tóth K., Csapi 1 (1), Dávid. Vezetőedző: Nagy Károly.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 6/6.

Az első tíz perc kiegyenlített játéka után a tíz perces hazai gólcsendet kihasználva ötgólos előnyre tett szert a ceglédi csapat. A szünetig eredményesen tartotta meg ezt az előnyt, mert a szigorú védekezése nem ízlett a békési együttesnek.

A második játékrész elején tovább növekedett a különbség a felek között, így a 40. percre lényegében a továbbjutás kérdése is eldőlt (13–20). A meccs utolsó harmadában a vendégek már tizenkét találattal is vezettek, a házigazdák a végjátékban tudtak némileg kozmetikázni és kilenc góllal kaptak ki.

Papp Bálint: – Az első percek kivételével a Cegléd uralta a találkozót, így ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet és a továbbjutást. Ezen a mérkőzésen, az ellenfél agresszív védekezésével sajnos nem tudtunk mit kezdeni, amikor odakerültünk, abba a helyzetbe, hogy esetleg gólveszélyes területről tudnánk lőni, azt rendre hárította az ellenfél kapusa. A mérkőzés közepén ebből rettentően megfutottak minket, ebből hamar kialakult egy nagyarányú különbség, így utána csak futottunk az eredmény után. A végén picit közelebb kerültünk, de sajnos ma nem volt meg bennünk az, hogy nagyobb ellenállást tudunk mutatni NB I-es ellenfelünkkel szemben. Így gratulálunk a ceglédieknek, további sok sikert nekik a kupában és a bajnokságban is. Mi pedig ezt a meccset kielemezzük, hogy mi történt és megpróbálunk ebből minél többet tanulni, hogy a későbbiekben eredményesen tudjuk venni az akadályokat, hiszen van most egy kis pihenőnk és utána nagyon fontos mérkőzések vannak hátra a bajnokságban, most már minden energiánkat csak oda kell összpontosítani.