Kézi MK: Kicsin múlt a továbbjutás

2016. november 13. 18:33 | behir.hu

Nem szerepel acélosan a bajnokságban a Békéscsabai ENKSE kézilabda együttese, itt volt tehát a lehetőség a lányok számára, hogy hazai pályán kárpótolják a drukkereket a Magyar Kupában. A legjobb 8 közé jutás volt a tét a DVSC elleni derbin. Az egy mérkőzésen eldőlő párosítás mindenesetre nehéznek ígérkezett, miután a hajdúságiak remekül szerepelnek a honi pontvadászatban. A kérdés adott volt, sikerül-e megismételnie a csabai lányoknak az Érd ellen mutatott formát?

Triffa remek védéseivel kezdődött a derbi, de ez sajnos ekkor kevésnek bizonyult, miután a csabai támadójáték az első 6-8 percben nagyon akadozott. Sok volt a pontatlan lövés és a technikai hiba, amit a Debrecen ki is használt, 5-1-re vezetett. Skaliczki mester időkérése aztán rendezte a sorokat, megkezdte a felzárkózást a lila mezes csapat. A 17. perc meghozta az egyenlítést (6-6), sőt, döbbenetes fordulat következett be tulajdonképpen, miután a 25. percben Zöldi-Tóth Katáék már hat góllal vezettek (14-8). Különösen a beállós volt elemében, de az átlövőteljesítmény is feljavult, és természetesen Triffa továbbra is parádézott. Nagy kár, hogy a félidő utolsó négy percében bealudt picit a hazai gárda, mert a hajdúságiak tudtak faragni a hátrányon, amiből így is maradt négy (14-10).

A második játékrész eleje döcögősen indult, de végül nem lett különösebb gond, sikerült javítani a hibákon, így a 11. percben 18-14-et mutatott az eredményjelző. Sajnos ezt követően pontatlanabbá váltak a támadások, és ezen az sem segített, hogy Skaliczki mester már a játékrész  13. percében kikérte a második idejét. Az addig kiválóan védekező Glusica sérülés miatt kénytelen volt kiszállni, ez is közrejátszott abban, hogy feljött a debreceni csapat. Innentől kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok, de inkább a vendégeknél volt az előny - igaz mindig csak egy góllal - és a csabaiak mentek az eredmény után. Ennek megfelelően roppantul izgalmassá vált a véghajrá, de a szerencse nem támogatta a viharsarkiakat, Walfisch utolsó pillanatokban szerzett bombagólja végül a döntetlenhez volt elég, 27-27 a vége.

A szabályok értelmében döntetlennél a vendégcsapat jut tovább, így a DVSC várhatja ellenfelét a legjobb nyolc között. A csabaiak teljesítménye viszont a kiesés dacára mindenképpen bizakodásra adhat okot, mert ezzel a mutatott játékkal a fontosabb bajnoki mérkőzéseket meg lehet majd nyerni…