Keresés:

Katonák jelennek meg a létfontosságú vállalatoknál és holnaptól az utcákon is

Csütörtök reggel jelennek meg az érintett vállalatoknál a honvédelmi irányító csoportok – jelentette be a honvédelmi miniszter, a koronavírus-járvánnyal összefüggésben létrehozott, létfontosságú magyar vállalatok biztonságáért felelős akciócsoport vezetője az M1 aktuális csatornán szerda este. Benkő Tibor arról is beszélt, hogy péntek reggeltől katonák is lesznek az utcákon.
2020. március 19. 06:54 | behir.hu
Magyar Honvédség Benkő Tibor vállalatok
Tovább olvasom

Munkagödörbe esett, súlyosan megsérült

Büntetőeljárást indított a rendőrség egy férfi ellen, mert a munkatársa az ő utasítására szabálytalanul kerített el a forgalom elől egy munkagödröt Szarvason. Egy kerékpáros belehajtott a gödörbe és súlyosan megsérült. A rendőrség az ügy vizsgálatát befejezte - írja a police.hu.
2020. március 18. 17:41 | behir.hu
kék hírek baleset súlyos sérülés Szarvas
Tovább olvasom

Csöndes a Lencsési – a nyugdíjasok otthon maradnak

Az idősek a koronavírus-járvány legveszélyeztetettebb társadalmi csoportja – hívta fel a figyelmet a közelmúltban, Kovács Zoltán államtitkár. Mindezzel kapcsolatban Valachné Körözsi Eszterrel, a 140 fős, békéscsabai Lencsési Nyugdíjas Klub vezetőjével beszélgettünk.
2020. március 18. 16:34 | Such Tamás
Lencsési Nyugdíjas Klub Valachné Körözsi Eszter maradj otthon
Tovább olvasom

Szájmaszkok gyártásába kezdett több intézmény

Többször használható, mosható szájmaszkok előállítására állnak át a Magyar Máltai Szeretetszolgálat foglalkoztatási programjának üzemei - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel. A közlemény szerint a próbagyártás szerdán kezdődött a tiszaburai varrodában, ahol az előzetes számítások szerint napi 1500 darabot tudnak elkészíteni.
2020. március 18. 14:12 | Kugyelka-Zámbori Eszter
Magyar Máltai Szeretetszolgálat Magyardombegyház Nagykanizsa szájmaszk gyártás
Tovább olvasom

Kormányhivatalban csak időponttal lehet ügyet intézni, az okmányokat postázzák

A koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében 2020. március 18-tól csak előzetes időpontfoglalással érkező ügyfeleket fogadnak a kormányablakok, okmányirodák, és minden egyéb kormányhivatali ügyfélszolgálat, továbbá a Mobilizált Kormányablak Ügyfélszolgálatok („KAB buszok”) ügyfélfogadása határozatlan ideig szünetel.
2020. március 18. 13:54 | behir.hu
Békés Megyei Kormányhivatal
Tovább olvasom
FEL