Keresés:

Az adóhatóság készítheti a vállalkozások áfabevellás-tervezetét

Az Országgyűlés kedden számos adóváltoztatásról döntött a kormány javaslatára. Egyebek között lehetővé tette, hogy a jövőben az adóhatóság készítse el a vállalkozások áfabevallás-tervezetét a hozzá beérkező számlaadatok birtokában.
2020. november 17. 11:36 | behir.hu
Nemzeti Adó- és Vámhivatal cigaretta Országgyűlés jövedéki adó társasági adó kisvállalati adó pálinkafőzés gépjárműadó áfabevallás-tervezet
Tovább olvasom

Kórházi osztályok - mi, hol található Orosházán?

Mivel az Orosházi Kórház is kijelölt COVID ellátóhely lett, így a járvány második hullámában már ez az egészségügyi intézmény is gyógyít koronavírus fertőzött betegeket. Emiatt változott az osztályok elhelyezése és a liftek használati rendje.
2020. november 17. 11:12 | behir.hu
Orosházi Kórház koronavírus-járvány
Tovább olvasom

NNK: Békéscsabán csökkent a koronavírus szennyvízben mért koncentrációja

A koronavírus szennyvízben mért koncentrációja a 46. heti adatok alapján Debrecenben emelkedő tendenciát mutat, míg több városban, így Kecskeméten, Miskolcon, Nyíregyházán, Salgótarjánban, Székesfehérváron és Szolnokon emelkedett. Egyedül Békéscsabán mértek az országban csökkenő koncentrációt.
2020. november 17. 10:03 | behir.hu
Békéscsaba szennyvíz Nemzeti Népegészségügyi Központ
Tovább olvasom

Magyarbánhegyesi Fogyatékosok Otthona: a fertőzöttek többsége tünetmentes

Az elmúlt napokban megjelent több sajtóorgánumban is a hír, miszerint a Békés Megyei Körös-menti Szociális Centrum Magyarbánhegyesi Fogyatékosok Otthonának több lakója és dolgozója is koronavírusos lett. Utánajártunk, hogy vannak azóta a fertőzöttek.
2020. november 17. 08:39 | Vincze Attila
Magyarbánhegyes Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Nemzeti Népegészségügyi Központ Békés Megyei Körös-menti Szociális Centrum
Tovább olvasom

KSH: 6,6 százalékkal emelkedtek szeptemberre a mezőgazdasági termelői árak

Szeptemberben szelídült a gyümölcsök áremelkedésének üteme, de élénkült a gabonafélék, a zöldségek, valamint az állati termékek drágulása, miközben az élőállatok felvásárlási árának csökkenése erősödött, a burgonyáé lefékeződött. A mezőgazdasági termelői árak átlagosan 6,6 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbikanál az előző havi 6,7 százalékos éves emelkedés után – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal adataiból.
2020. november 17. 06:23 | behir.hu
burgonya gyümölcs Központi Statisztikai Hivatal áremelkedés gabonafélék
Tovább olvasom

További programok »

FEL