Keresés:

KSH: Novemberben a kiskereskedelmi forgalom 5,4 százalékkal csökkent

2023. novemberben a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt 5,4 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakihoz képest. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 0,6, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 3,9, az üzemanyag-kiskereskedelemben 21,4 százalékkal kisebb lett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene.
2024. január 8. 09:36 | behir.hu
Központi Statisztikai Hivatal kiskereskedelmi forgalom
Tovább olvasom

Folytatódnak a bölcsődefejlesztések

A továbbiakban is folytatódnak a bölcsődefejlesztések – közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szombaton.
2024. január 8. 06:27 | behir.hu
bölcsőde Hornung Ágnes bölcsődei férőhely bölcsődefejlesztés Kulturális és Innovációs Minisztérium
Tovább olvasom

Télies idő várható a jövő héten sok napsütéssel

Télies idő várható a jövő héten sok napsütéssel: a csúcshőmérséklet jellemzően fagypont körül alakul, és éjszakánként országszerte fagyra kell készülni, pénteken és szombaton hajnalban a szélvédett körzetekben akár mínusz 12 Celsius-fok is lehet. A hét első felében még elszórtan lehet gyenge havazás, majd ez is megszűnik, de a szél élénk, olykor erős lehet - derül ki a HungaroMet Zrt. országos, középtávú előrejelzéséből.
2024. január 7. 18:27 | behir.hu
időjárás előrejelzés HungaroMet Nonprofit Zrt.
Tovább olvasom

EM: Két év alatt 2,5 milliárd köbméterrel csökkent a gázfogyasztás

Tavaly tovább mérséklődött a Magyarországon felhasznált földgáz és villamosenergia mennyisége. Gázból mintegy 8,5 milliárd köbméter fogyott tavaly, a 2022-es szinthez képest 1 milliárd köbméterrel, 10,9 százalékkal, a 2021-eshez mérten 2,5 milliárd köbméterrel, 23 százalékkal kevesebb - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) szombaton az MTI-vel.
2024. január 7. 07:31 | behir.hu
gáz Központi Statisztikai Hivatal gázfogyasztás
Tovább olvasom

Jön a fagy, az állatok is veszélyben lehetnek

Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos szombaton az MTI-vel.
2024. január 7. 06:24 | behir.hu
hideg fagy állatok Ovádi Péter állatvédelmi cselekvési terv
Tovább olvasom
FEL