Kecskeméten is remekeltek a BCSAC atlétái

2016. március 14. 15:59 | Mikóczy Erika

Ismét fantasztikus eredményeket produkáltak a Békéscsabai Atlétikai Club versenyzői, hiszen 3 egyéni és 1 csapatbajnoki győzelemmel, továbbá egyéni és csapat ezüstéremmel tértek haza a hétvégén Kecskemétről, a 108. Mezei Országos Bajnokságról.

Mint azt Tóth Sándor vezetőedzőtől megtudtuk, a felnőtt férfiak 10 000 méteres, csodálatos küzdelméből Gregor László került ki győztesen.

- Laci hajráját már ismeri a magyar középtávfutó mezőny. A mezein ismét bemutatta elszánt, kiváló hajráját, s a dobogó legfelső fokára küzdötte fel magát. Klubtársa, a serdülő Apáti Bence szintén hajrás bajnoki címszerzése, és ifjúsági versenyzőnk, Pavuk Tira utcahosszal való győzelme is szívet melengető volt a mezei futók és az ország szakemberei körében – mondta Tóth Sándor.

A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzőinek kecskeméti eredményei:

Felnőtt férfi 10 000 m: Gregor László 30:47 országos bajnok (edzője: Tóth Sándor)

Csapat: IV. helyezett: Gregor László, Zsiros Márk, Dobra Viktor

Utánpótlás férfi 10 000 m: Zsiros Márk 32,51 V. helyezett

Csapat: II. hely: Zsiros Márk, Dobra Viktor, Szigeti Balázs

Utánpótlás női 6000 m: csapatban országos bajnokok: Váczi Lili, Szabó Krisztina, Mihály Réka

Egyéni helyezéseik:Váczi Lili 23:00 V. hely, Szabó Krisztina 24:27 VI. hely, Mihály Réka 24:35 VII. hely

Junior leány 4500 m: Novák Natália 16:15 IV. hely

Ifjúsági leány 4500 m: Pavuk Tira 15:09 országos bajnok (edzője: Urbanikné Rosza Mária)

Ifjúsági fiú 6000 m: Szabó Áron 20:43 V. hely, csapatban V. hely: Szabó Áron, Kis Lajos,Balázs Richárd

Serdülő fiú 4500 m: Apáti Bence 14:15 országos bajnok   (edzője: Tóth Sándor)  csapat VI. hely:Apáti Bence, Sajben Bálint, Mertz Ádám

Serdülő leány 3000 m: csapat VIII. hely: Zahorán Petra, Hrabovszki Fruzsina, Gráfik Margaréta

Újonc/13 éves 2500 m: Szabó Ádám 10:17 II.hely, csapat: II.hely: Szabó Ádám, Kovács Ákos, Kónya Frigyes