Jászberényben is nyert a BRSE

2017. február 28. 21:59 | behir.hu

Három mérkőzést játszottak kedden este a női röplabda NB I-ben. A bajnoki címvédő Békéscsaba Jászberényben vendégszerepelt, és a házigazda, amíg bírta, jól helytállt a listavezető ellen.

Jászberényi RK - Linamar-Békéscsabai RSE 1:3 (-20, -18, 24, -8)
Jászberény, 300 néző. Vezette: dr. Árpás, Halász E.
JBRK: Fernandez Conde, Takács B., Gardovic, Slijepcevic, Pintér A., Bleicher R. Csere: Ivkovic (libero), Fábián, Harmath, Bleicher N., Lékó. Vezetőedző: Branislav Franic.
BRSE: Szakmáry, Clement, Tálas, Bodnár, Matic, Smirnova. Csere: Szpin (libero), Molcsányi (libero), Nazarenko, Soós N., Petrenkó, Ludmán. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:8, 10:11, 12:17, 20:24. II. játszma: 7:7, 12:17, 15:22. III. játszma: 5:4, 11:7, 16:15, 24:21. IV. játszma: 1:8, 5:16, 7:23.

A csabai együttes az első két szettet magabiztosan nyerte, mindkét játékrész közepén léptek el ellenfelüktől Szakmáry Grétáék és 2-0-ás vezetésre tettek szert. A JBRK a harmadik szettet kiélezett csatában 26-24-re hozta és szépített. A negyedik felvonásban azonban már csak nyolc pontra futotta az erejéből, így a viharsarki gárda 3-1-re nyerte utolsó előtti alapszakaszbeli mérkőzését.

Mestermérleg:

Branislav Franic: Amíg bírtuk, tisztességgel helytálltunk a remek Békéscsaba ellen.

Sasa Nedeljkovic: Komoly terhelést kaptak a lányok az elmúlt napokban, ennek ellenére szépen hozták az első két szettet. A harmadik játszmában a hullámvölgyünket kihasználta a Jászberény, de tudtunk váltani, és végül magabiztos győzelmet arattunk.