Hírek videóval

2021. szeptember 17.
2021. szeptember 16.

Made in Hungária a Jókai színház színpadán

Bár még az előző évad elmaradt előadásait pótolja a Jókai színház, már a következő évad előadásaira is készül. A teátrum csütörtökön tartotta a Fenyő Miklós életrajzát bemutató musical sajtónyilvános olvasópróbáját. A darabot végigkíséri majd a rock and roll; a zene, a tánc és a 60-as évek hangulata.
2021. szeptember 16. 18:14 | Vári Bianka
Tovább olvasom

Kilenc év után újra lesz lecsófesztivál

Húsz évvel ezelőtt volt az első és az idei lesz a tizenharmadik, mi az? Közel egy évtizedes csipkerózsika álmából ébred fel szeptember 25-én és 26-án a békéscsabai Lecsófesztivál. Amint azt a főszervező Frankó Attila megfogalmazta, nagyon boldog, hogy ez az álma is megvalósulhatott.
2021. szeptember 16. 13:01 | Erdei-Kovács Zsolt
Tovább olvasom
2021. szeptember 15.
2021. szeptember 14.

Új eszközökkel és fejlesztésekkel segítik a megye hulladékgazdálkodását

A Dél-Alföldi Regionális Hulladékgazdálkodási Rendszert Célzó Önkormányzati Társulás kedden tartotta projektnyitó rendezvényét. A beruházás költsége közel 3 milliárd forint, amely mintegy 90 százalékban államilag támogatott. Herczeg Tamás országgyűlési képviselő szerint a program egyik legfontosabb eleme a jövőre elkészülő békéscsabai hulladékudvar.
2021. szeptember 14. 16:04 | Vári Bianka
Tovább olvasom
2021. szeptember 13.

Egy kór, amiről beszélni kell – Dokumentumfilmet mutatnak be a Csabagyöngyében

Figyelnünk kell egymásra, nem mehetünk el e betegség mellett – hangzott el a hétfőn, a Csabagyöngye Kulturális Központ Pataki-termében. Az esemény apropója Kollár István szeptember 21-én látható filmje, amelynek témája az Alzheimer-kór. A filmet a megyeszékhely legnagyobb kulturális intézményében vetítik szeptember 21-én, 18 órától. A betegség tüneteiről, megelőzéséről és kezeléséről Bátori Zsuzsanna adott információt.
2021. szeptember 13. 16:25 | Csiffáry Zsuzsanna
Tovább olvasom
FEL