KORSZAKOKON ÁT címmel nyilík kiállítás Gyulán a Tájvízházban, melyen a néhai Schriffert Mihály fafaragó, népi iparművész hagyatékában található fafaragásokat tekinthetik meg az érdeklődők.
Tovább olvasom
Hétfő délelőtt Békéscsabán nyitották meg az Országos Könyvtári Napok Békés megyei programjait. A rendezvénysorozat szeptember 30-tól október 6-ig tart.
Helyszín: 1848-1849-es hinvédtiszti emlékhely
Gyula
Október 6-án 11 órai kezdettel emlékbeszédet mond prof. dr. Csikány Tamás ezredes, HM Oktatási, Tudományszervező és Kulturális Főosztály főosztályvezetője.
Tovább olvasom
Október 4-én (péntek) 14 órakor kezdődik a VIII. Hídi séta elnevezésű eseménysor, melynek elsődleges célja, hogy a mellrák elleni küzdelem, a megelőzés fontosságára hívja fel a figyelmet.
Tovább olvasom
Október 2-án (szerda) 18 órai kezdettel startol a Dumaszínház egyik nagyágyújának előadása, Életed filmje – Kovács András Péter önálló estje Gyulán, az Erkel Ferenc Művelődési Központban.
Tovább olvasom
Hétfő óta Békés megyében is várják a Múzeumok Őszi Fesztiválja iránt érdeklődőket, többek közt a gyulai Ladics-házban és a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeumban.
A Kulturális Örökség Napjai alkalmából több száz olyan épület nyitja meg kapuit az érdeklődők előtt, amely máskor nem, részlegesen vagy csak időlegesen látogatható. Gyulán többek között a zsinagóga és az egykori alispáni lak várta az érdeklődőket.
Immár tizenegyedik alkalommal adják át a Békés Megyei Príma Díjakat – jelentette be a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Békés megyei elnöke.