Gregor László második győzelme a Mezei Liga sorozatban

2016. november 14. 12:39 | behir.hu

Az időjárási viszontagságok ellenére a különböző futamokban közel 250 fő gyűlt össze a Mezei Futó Magyar Liga második fordulóján, a Veszprém szomszédságában levő Nemesvámoson. A koratéli körülmények nem voltak kegyesek a részvevőkhöz, a verseny napjára nemcsak hideg, hanem egész nap csapadék nehezítette a távok teljesítését. A nagy sárban az indulók mellett a szervezők is kitettek magukért, akik a versenyzőkkel együtt küzdöttek az esemény sikeréért, számolt be a szombati versenyről Tóth Sándor a Békéscsabai Atlétikai Club szakmai és egyben ügyvezető igaztaója.

Gregor László (27:15) az abszolút férfi versenyben 8000 méteren magabiztosan nyert és ezzel megismételte az első fordulóban, Pósteleken elért győzelmét, megelőzve ezzel a Bp. Honvéd futóját, Kovács Benjamint (27:54) és a debreceni Pápai Mártont (28:06). Női 5000 méteren a felnőttekkel együtt rajtoló abszolút versenyben Pavuk Tíra  4. helyen, Novák Natália 7. helyen zárta a versenyt, míg a juniorok között Tíra 1. helyezett, Natália 2. helyezett. A ligasorozat 2017-ben lesz befejezve, ezért a jövő évi korosztályi besorolással kerültek értékelésre a versenyzők. A serdülő fiúk mezőnyében 2. helyezett Kovács Ákos, ifjúsági fiúknál Szabó Áron a hatodikként és Apáti Bence a hetedikként teljesítették a távot, Diószegi Dávid pedig 8. lett a juniorok mezőnyében.