Gregor László edzett is, nyert is

2016. augusztus 30. 13:11 | Fekete Kata

Sűrű napjai voltak a békéscsabai futónak, Gregor Lászlónak. A Kopp Atlétikai Club versenyzője augusztus 26- án pénteken délután az ausztriai Pama kisvárosban a 10 kilométeres utcai futóverseny nyerte meg 31,17-es idővel.

2./ Másnap a Csehországi Branska városa által, hagyományos félmaratoni (21,1 km) versenyen nagyon látványos hajrával ért a város főterére első helyezettként, 70 perc 11 másodperces idővel.

3./ Vasárnap, a sorozat harmadik napján szintén Csehországban, nehéz pályán, a verseny versenycsúcsát megdöntve (36,06), Tiplice Nad Metuji városában – 11,2 km-es utcai futóversenyen, taktikai futással, de nagy hajrában nyerte meg a versenyt.

Mint megtudtuk, mindhárom nemzetközi versenyen a környező országok specialistái voltak ott, így még értékesebb Tóth Sándor mester futójának három győzelme. Gregor László felkészülésébe jól illettek ezek a versenyek, hiszen ezután következik a Magyar Szuper Kupa Döntő és a Csapat Bajnokság Döntője, benne a Félmaratoni OB-val is.