Gazdaság

2020. április 11.

Mentsük meg a virágkertészeket! Vegyünk virágot a kertészetektől!

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) is szeretne hozzájárulni a díszkertész szakma megmentésére irányuló országos összefogáshoz. Ennek szellemében arra kérik mindazokat, akik dísznövény vásárlását tervezik, hogy részesítsék előnyben a hazai dísznövényszaporítóanyag-termesztők és -forgalmazók termékeit – írja a portal.nebih.gov.hu.
2020. április 11. 11:25 | behir.hu
Tovább olvasom
2020. április 10.

Jelentősek a fagykárok a gyümölcsültetvényekben

Jelentős virág- és rügykárokat okoztak a hazai gyümölcsösökben a március végi és április eleji hideg és az éjszakai fagyok, így idén már a legtöbb gyümölcsfajnál legfeljebb csak közepes lehet a gyümölcstermés - közölte a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács alelnöke az MTI-vel.
2020. április 10. 06:35 | behir.hu
Tovább olvasom
2020. április 8.
2020. április 7.

Videókonferencia az Állami Számvevőszék és a TÖOSZ között

Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) az egészségügyi veszélyhelyzetben is kiemelt figyelmet fordít a törvényben meghatározott tanácsadó, tudásmegosztó tevékenységére. Az önkormányzati érdekszövetségekkel évente megszervezett találkozókat videókonferenciák keretében szervezi meg az ÁSZ. Elsőként Warvasovszky Tihamér, az ÁSZ alelnöke egyeztetett Schmidt Jenővel a TÖOSZ elnökével.
2020. április 7. 19:04 | behir.hu
Tovább olvasom

Palkovics: 75 ezren kapnak nyelvvizsgamentességet és vehetik át diplomájukat

Az innovációs és technológiai miniszter úgy fogalmazott: a gazdaságvédelmi akcióterv egyik nagyon fontos eleme az, hogy ha van munka, akkor minden van. A dolgozók fizetést kapnak, a polgárok fogyasztani tudnak, a cégek bevételhez jutnak és invesztálhatnak. A költségvetés így szintén bevételhez jut, amelyből a koronavírus elleni védekezést is finanszírozzák – hangsúlyozta.
2020. április 7. 15:55 | Kugyelka-Zámbori Eszter
Tovább olvasom
2020. április 6.
2020. április 3.
2020. április 2.
FEL