Gazdaság

2021. február 4.

NAV: Érdemes megőrizni az igazolásokat

Február közepéig mindenkinek meg kell kapnia a tavalyi jövedelme és esetleges önkéntes pénztári, nyugdíj-előtakarékossági vagy nyugdíjbiztosítási befizetései után a munkáltatói, kifizetői és pénztári igazolásokat. Ezek alapján ellenőrizhető az szja-bevallási tervezet és érvényesíthető az adó-visszatérítés.
2021. február 4. 10:45 | behir.hu
Tovább olvasom
2021. február 3.

Könnyebb életkezdést hozhat a 25 év alattiaknak az szja mentesség

Teljes személyi jövedelemadó mentességet kaphatnak 2022 január elsejétől a 25 év alatti fiatal munkavállalók – jelentette be még január közepén Orbán Viktor miniszterelnök. Az intézkedés mintegy 280 ezer fiatal számára könnyítheti meg az életkezdést. Szakértők szerint a döntés jó helyzetbe hozhatja a 25 év alattiakat, azonban a részletek tisztázására még várni kell.
2021. február 3. 17:25 | Vincze Attila
Tovább olvasom
2021. február 2.
2021. február 1.

Elképesztő tojásdrágulás jöhet Magyarországon

A héjas étkezési tojások átadási árainak emelését kezdeményezik kereskedelmi partnereiknél a hazai tojástermelő vállalkozások. Az árnövelés elsősorban azért vált elkerülhetetlenné, mert a takarmányok és a takarmány-alapanyagok rendkívüli mértékben drágultak az elmúlt hónapokban – írja az agrarszektor.hu.
2021. február 1. 17:24 | behir.hu
Tovább olvasom
2021. január 31.

Február elsejétől újra vásárolhatunk kedvezményesen elektromos kerékpárt

Február 1-jétől újra lehet jelentkezni az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) elektromobilitást ösztönző pályázatára, amelynek célja - a Klíma- és Természetvédelmi Akciótervben megfogalmazottaknak megfelelően - a teremtett világunk védelme, a magyarok egészségügyi állapotának javítása, a munkavállalók autóhasználatának csökkentése és a kerékpáros közlekedés ösztönzése - közölte Steiner Attila.
2021. január 31. 14:17 | behir.hu
Tovább olvasom
2021. január 30.
2021. január 29.
2021. január 28.
2021. január 27.
FEL