Gazdaság

2021. július 17.

Falusi vendéglátók, helyi termelők képzése

Egyre többen kerekednek fel azért, hogy megismerkedjenek egy-egy terület hagyományos kultúrájával, gasztronómiájával, így egyre többen gondolkodnak azon is, hogy ilyen vállalkozásba kezdjenek. A Versenyképes vállalkozás termelőként című projekt ebben próbál segítséget nyújtani a vállalkozásban gondolkodó gazdáknak, termelőknek.
2021. július 17. 13:01 | Csiffáry Zsuzsanna
Tovább olvasom
2021. július 16.
2021. július 15.

Minden fejlesztési pályázatot befogad a kormány

Soha nem látott mennyiségű beruházás-támogatási igény érkezett a vállalkozásoktól, ezért a kormány úgy döntött, hogy minden pályázatot befogad - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára csütörtökön a Facebookon.
2021. július 15. 11:31 | behir.hu
Tovább olvasom

A 18-24 év közötti magyar fiatalok 40 százaléka teljes állásban dolgozik

A közép-kelet-európai 18-24 évesek 32 százaléka teljes munkaidőben dolgozik, 19 százalékuk részmunkaidőben, minden harmadik válaszadó (30 százalék) számára pedig szülei támogatása jelenti a fő bevételi forrást. Mindez a Mastercard felmérésből derült ki, ami a legfiatalabb fogyasztói csoport, a Z generáció attitűdjeiről és viselkedéséről szóló új, közép-kelet-európai felmérés, amelynek eredményeit kedden juttatták el az MTI-hez. 
2021. július 15. 09:14 | behir.hu
Tovább olvasom
2021. július 14.
2021. július 13.

Javában zajlik az aratás Békés megyében

Idén is több mint 100 ezer hektáron vetettek őszi búzát és árpát a Békés megyei gazdák. Ugyan a szakemberek még csak az aratás elején járnak, az árpából kiváló, míg a búzából közepes évre számítanak. Utóbbi betakarítása körül-belül 2 hét múlva be is fejeződhet, amennyiben nem esik nagy mennyiségű csapadék.
2021. július 13. 18:36 | Papp Ádám Sándor
Tovább olvasom

Hatéves csúcson a gazdálkodók optimizmusát jelző mutató

A hazai gazdák maguk mögött hagyták a tavalyi év nehézségeit, és rendkívül pozitívan tekintenek a jövőbe: leginkább várható bevételeik növekedése, és a várható, több ezer milliárd forintnyi fejlesztési forrás ad okot a bizakodásra – derült ki a Budapest Bank legfrissebb Agrárgazdasági Indexéből.
2021. július 13. 08:24 | behir.hu
Tovább olvasom
FEL