Előre: Távolodott a feljutás...

2017. március 5. 15:58 | behir.hu

A Békéscsaba NB II-es csapatára a múlt heti Budaörs elleni döntetlen után nehéz küldetés várt, hiszen a listavezető Soroksárral kellett szembenézni. A lila-fehéreknek nem sikerült pontot szerezni: emberhátrányban, büntetőt is rontva 5-0-ás pofonba szaladtak bele és távolodtak a feljutástól.

Nem kezdődött jól a mérkőzés a csabaiak számára, hiszen a 3. percben Silye jobb oldali szöglete után Szélpál kézzel ütötte el a labdát saját kapuja előterében. A közelben tartózkodó Németh Ádám játékvezető pedig azonnal büntetőt ítélt, a vétkesnek pedig sárga lapot adott. A megítélt tizenegyest Gyepes nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtte (1-0). A 26. percben újra egy szöglet okozta a Csaba vesztét: Sándor bal oldali sarokrúgását követően Gengeliczki mindenkit megelőzve, a rövid sarokról csúsztatott a léc alá (2-0). Az első játékrész végén visszajöhetett volna a meccsbe az Előre, miután a 43. percben a második gól szerzője, Gengeliczki buktatta Gyurjánt a tizenhatoson belül, ami szintén tizenegyest ért. Nagy István ugyan becsapta Jova Leventét, de lövése a bal oldali kapufán csattant, így maradt a kétgólos soroksári vezetés az első félidő után.

A fordulás után gyorsan megpecsételődött a csabaiak sorsa: az 52. percben Szélpál akasztotta a gólhelyzetben kiugró Pált a tizenhatos vonala előtt. Németh Ádám játékvezető kiállította a békéscsabaiak középső védőjét. A büntetés második fele ezután jött, hiszen a megítélt szabadrúgást Silye a jobb alsó sarokba tekerte (3-0). A mérkőzés ekkor eldőlt, de a nagy különbségű vereséget sem tudta elkerülni a lila-fehér csapat. A 62. percben Huszák Tamás 16 méterről, az előtte tornyosuló védők között a jobb alsó sarokba helyezte a labdát (4-0). Hét minutummal később Csilus Tamás is betalált és beállította a végeredményt (5-0).

A csabai együttes ezzel a súlyos vereséggel a 6. helyről várja a jövő heti Szolnok elleni folytatást. A feljutás azonban távolodott, hiszen Zoran Spisljak gárdája nyolc pontos hátrányba került a mostani legyőzőjével és a 2. Puskás Akadémiával szemben.