Előre: Kiszakadt a gólzsák, 5-1-re nyertek a lilák

A Békéscsaba továbbra is veretlen Boér Gáborral a kispadon.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–HR-RENT KOZÁRMISLENY 5–1 (3–1)
Békéscsaba, 853 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Garai Péter, Bornemissza Norbert)
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Pilán (Szalai D., 73.), Kelemen, Szélpál N., Juhász Gy. – Bagi, Viczián, Birtalan – Beszterczei (Gránicz, 57.), Tóth D. (Urbin, 66.), Gyurján. Vezetőedző: Boér Gábor
KOZÁRMISLENY: Horváth D. (Helesfay, a szünetben) – Gubacsi, Racskó, Lantos (Pajor, a szünetben), Kocsis A. – Wittrédi, Nagy E. – Városi, Kirchner (Kemény, 76.), Beke – Grumics. Megbízott edző: Sándor Tamás
Gólszerző: Tóth D. (7., 53.), Birtalan (28., 36.), Szélpál (50.) ill. Wittrédi (11-esből, 22.)

A meccs első helyzete a vendégeké volt, de a lila-fehérek rögtön góllal válaszoltak: a 7. percben Tóth Dániel tolta be a labdát a 16-os sarkáról, majd ballal a jobb alsóba lőtt (1-0). Az Előre irányította meccset, majd a semmiből egyenlített a Kozármisleny. A 22. percben Juhász György szabálytalankodott a 16-oson belül Városival szemben. Nazsa Tamás játékvezető kissé szigorúan büntetőt ítélt, Wittrédi Dávid pedig magabiztosan értékesítette a 11-est és egyenlített (1-1). Nem jött zavarba Boér Gábor csapata, mert hat perccel később Beszterczei beadása után Birtalan Botond talált a kapuba úgy, hogy Horváth Dániel az első gólhoz hasonlóan ehhez is hozzáért, de védeni nem tudott (2-1). A 36. percben újabb hazai találatnak örülhettek a drukkerek, Birtalan 18 méterről lőtt és a jobb alsóba tartó labdáját csak besegítette a vendégek hálóőre (3-1). A félidőben teljesen megérdemelten vezetett két góllal a lila-fehér együttes.

A szünetben az eltiltott és lelátóról irányító Szanyó Károly, a Kozármisleny edzője le is cserélte a bizonytalan kapusát, de ez sem mentette meg csapatát a súlyos vereségtől. Helesfay Donátot is gyorsan felavatták a viharsarkiak: az 50. percben a lila-fehérek tizenegyedik (!) szöglete hozta meg a sikert, amikor Szélpál Norbert helyezett a bal felső sarokba (4-1). A nyitott kérdéseket Tóth Dániel zárta le három minutummal később, aki egy kiugratás végén lőtt újabb gólt (5-1).

A folytatásban már nem született újabb gól, pedig a csabaiak többször is közel álltak ehhez. Az előre Boér Gáborral a kispadon továbbra is veretlen és feljött az 5. helyre. Szerdán már jön az újabb bajnoki, amikor a sereghajtó SZEOL érkezik alföldi rangadóra a Kórház utcába.