Előre: Hat pontra távolodott a feljutó hely

2017. május 8. 10:03 | Kovács Dávid

A labdarúgó Merkantil Bank Liga 34. fordulójában a feljutó helyen álló Kisvárda kikapott Nyíregyházán. A csabaiak azonban nem tudták kihasználni a szabolcsiak botlását és 0-0-s döntetlent játszottak Mosonmagyaróváron, így hat pont a lemaradásuk a 2. helyre fellépő Balmazújvárossal szemben.

A csabaiak az első tíz percben két szöglettel veszélyeztettek, míg a másik oldalon Darázs lövését fogta Ribánszki kapus. Mezőnyjátékkal telt a folytatás, a kapuk csak ritkán kerültek veszélybe. A 26. percben Laki cselezte be magát a tizenhatoson belülre, visszagurított labdáját a lila-fehér védők kivágták Mundi elöl. A hazaiak többször próbálkoztak, a 31. percben Mundi 21 méteres lövését Ribánszki bravúrral védte. A 39. percben Gránicz labdáját Bagi lőtte kapura, Boros biztosan fogta a labdát. A félidő hajrájában a volt csabai Koszó fejelt vissza egy előreívelt labdát a vendégek kapuja elé, de a védők menteni tudtak.

Fordulás után a 47. percben Nagy István szabadrúgása után Szalai fejelt az óvári kapuba, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt. Az 59. percben Birtalan állt be Tóth Dániel helyett. A 64. percben Nagy Istvánhoz került a labda a hazai tizenhatosnál, de a középpályás lövése elkerülte a kaput. Ezt követően mindkét edző cserékkel próbálta frissíteni csapatát, a végén még a Mosonmagyaróvár megnyerhette volna a meccset, de maradt a 0-0.

A csabaiak az 5. helyen állnak és hat pontos lemaradásban vannak a 2. Balmazújvárossal szemben. A lila-fehérek vasárnap a Siófokot fogadják a Kórház utcai stadionban.

Így látták a szakvezetők

Király József: – Jó ellenféllel találkoztunk. Az első félidőben jó teljesítményt nyújtottunk, uraltuk a játékot. A második félidő elején az öltözőben maradtunk, de sikerült visszajönnünk a játékba. Ebben a periódusban eldönthettük volna a mérkőzést, két meccslabdánk is volt. A táblázaton csak három pontokkal lehet előbbre lépni.​

Boér Gábor: – Úgy érzem, hogy az első félidőben nagyon rossz felfogásban és mentalitásban futballoztunk, bár ekkor is voltak lehetőségeink, de nem a megfelelő komolysággal álltunk a helyzethez. A szünetben próbáltam rendet rakni a fejekben és más hozzáállást megkövetelni a játékosoktól. Ez valamilyen szinten sikerült is, hiszen jól kezdtük a második játékrészt és már többször is az ellenfél védelme mögé tudtunk kerülni. A támadásokért felelős játékosaink azonban rendre rossz döntéseket hoztak, nem kellő agresszivitással és gólra törően fejezték be az akcióinkat. Aztán megint egy visszaesés következett és ekkor megint több teret adtunk a hazai csapatnak. Sajnos az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy a meccs végén óriási helyzetet hagytak ki. Mindent összevetve nagyon sok munka vár még ránk és egyelőre nem azzal kell foglalkoznunk, hogy mi van előttünk, hanem a saját játékunkat, gondolkodásunkat szükséges képességeinkkel párhuzamba állítani és rendbe rakni. Játékosainknak pedig még nagyobb intenzitással, alázattal kell a futball, a munka és a klub iránt viseltetniük, ha hosszú távú sikereket szeretnénk elérni. Sajnos hullámhegyek és völgyek jellemzők ránk jelen pillanatban, némileg rutintalannak tűnünk, és egyelőre nem vagyunk még kész arra, hogy szintet lépjünk. Ezen kell dolgozni a jövőben és remélem, hogy a következő szezonban már egy olyan Békéscsabát fogunk látni, amely minden területen profi és minden szinten a győzelemért száll harcba a mérkőzéseken.