Élen az év végén

2016. december 12. 13:04 | behir.hu

A hétvégén játszotta idei utolsó mérkőzését a Csabai Csirkefogók felnőtt OB I B-s csapata, amely ismét hazai környezetben csobbant vízbe. Az Árpád fürdőben megrendezett találkozón azt a Hódmezővásárhelyt fogadta, amelyet az őszi szezon harmadik fordulójában, 16-5 arányban könnyedén legyőzött. A szomszédvár legyőzése ezúttal sem okozott gondot Kádár József együttesének.

Csabai Csirkefogók VK—Hódmezővásárhelyi VSC 13-9 (4-1, 3-1, 4-6, 2-1)
OB I B-s vízilabda-bajnokság, keleti csoport, 12. forduló, Békéscsaba. V.: Major Levente, Varga Árpád. Békéscsaba: Szentesi — Szabó Z. 3 (1), Józsa 2, Ajtai, Makra 1, Zsilák 1, Németh D 4. Cs.: Tóháti, Bodor, Szeles, Rácz 2, Mucsi. Edző: Kádár József. Hódmezővásárhely: Bognár — dr. Szabó J., Gundl 2 (1), Werner 2, Nádasdi Z., Rébeli Szabó 2, Könyves. Cs.: Ujházi (kapus), Papp 3, Vékony, Benkő, Nádasdi G., Berkó. Edző:
Gól emberelőnyből: 6/2, ill. 6/3. Büntetők: 2/1, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Józsa. Az eredmény alakulása: 3—0, 3—1, 5—1, 7—2, 9—7, 13—8.

Alighanem jó húzásnak tűnt Kádár József elgondolása, miszerint a megszokottól eltérően ezen a találkozón nem Gál Lajos állt a kapuba, hanem a fiatal Szentesi Máté, ugyanis a hódmezővásárhelyiek az előbbit már régóta és jól ismerik, míg Szentesiről keveset tudhattak. Kádár József viccesen hozzátette: „Gál Lajos viszont remekül ült a kispadon.” Szentesi egyébként jó teljesítményt nyújtott, ötvenszázalékosan védett. Ennek is, és a nagyon hatékony védekezésnek is köszönhető, hogy a vendégek az első félidőben mindössze kétszer voltak eredményesek, abból is az egyiket büntetőből érték el.

A fordulás után is iramos, harcos mérkőzést láthattunk, a vásárhelyiek megpróbáltak egy alkalommal felkapaszkodni, de csak két gólra tudták megközelíteni a Csirkefogókat, akik egy újabb huszáros hajrával bebiztosították győzelmüket. Ezzel a viharsarki alakulat története során első ízben telel az OB I B-s tabella élén — most pedig február végéig pihenő következik.

Mestermérleg:

Kádár József: Az első félidőben különösen a védekezésünk volt nagyon hatékony. Összességében a szezon méltó befejezése volt ez a mérkőzés, amelyen végig jól küzdött a csapat.

További eredmények: Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger—Ybl Waterpolo Club 10—12. Ceglédi VSE—BVSC-Zugló 11—10. MAFC 110, Budapest—Újpesti VSE (15—14). A Debreceni VSE—Szolnoki VSC mérkőzést december 13-án, kedden este játsszák.

Az alapszakasz Keleti csoportjának állása a 12. forduló után: 1. Csabai Csirkefogók VK 28, 2. Ybl Waterpolo Club 26, 3. Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 23, 4. Ceglédi VSE 23, 5. Újpesti VSE 19, 6. BVSC-Zugló 19, 7. MAFC 110, Budapest 12, 8. Hódmezővásárhelyi VSC 9, 9. Szolnoki VSC 6, 10. Debreceni VSE 4. (A sorrendben azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény dönt).