Csabai siker a dél-alföldi derbin

2016. szeptember 18. 16:20 | behir.hu

A labdarúgó NB II 10. fordulójában Szegedre látogatott a Békéscsaba 1912 Előre. A lila-fehérek ezúttal sem hibáztak és 3-0-s győzelmet arattak a SZEOL otthonában.

A csabai gárda csütörtökön Pécsen verte a Kozármislenyt és vasárnap is idegenbeli túra várt a lilákra. Az Előre Szegeden a SZEOL ellen lépett pályára és már az első félidőben tudatosította a riválisban, hogy nincs esélye ezen a napon. A játékrész hőse Bagi István volt, aki a 21. percben megszerezte a vezetést, majd negyedórával később újra betalált, így magabiztos előnnyel vonultak a szünetre a vendégek (0-2).

A találkozót a fordulás után öt perccel Birtalan Botond döntötte el, az eredmény pedig a későbbiekben már nem változott, 3-0-ra nyertek a lila-fehérek. A békéscsabai gárda sorozatban ötödik meccsét nyerte és felzárkózott az élmezőnybe. Az Előre legközelebb jövő vasárnap a sereghajtó Cigánd együttesét fogadja a Kórház utcában.