A földmunkák befejezése után új fázisához érkezett a Réthy Pál híd és a Bánszki utcai kishíd közötti új sétány fejlesztése. A szakemberek már a pihenőrész és a hozzá vezető járdák kialakításának munkálatait végzik, pár hét múlva pedig már az utcabútorok és a fejlesztés egyéb eszközei is elfoglalják helyüket.
A békéscsabai Munkácsy Feszten a kedvezőtlen időjárás miatt elmaradt az Alföld Quartet koncertje és a hídtörténeti, városismereti séta, melyeket október 27-én vasárnap pótolnak be a városban, így a kolbászfesztiválról is várják az érdeklődőket a szervezők.
Még csak két hete, hogy átadták a Réthy Pálról elnevezett új, gyalogosok és kerékpárosok számára épített hidat Békéscsaba belvárosában, máris meglepő forgalmi szituáció alakult ki rajta: valaki autóval hajtott fel az átkelőre.
Pénteken a békéscsabaiak visszakapták megújult gyaloghídjukat, a Munkácsy Feszt talán legjobban várt eseményén. A Réthy Pál híd felavatása, és az Ásító inas szobrának a leleplezése mellett fényfestés és Szent Mihály napi lampionos kenus felvonulás várta az ünneplő tömeget, az este pedig már a mulatságé.