Címke: polgármester

2021. május 24.

30 év, 30 történet – Vantara Gyula: 2007-től megújult a sárga újság

Békéscsaba városi lapja, a Heti Mérleg 1991. október 2-án jelent meg először. A lap 1999-ig hetente, azóta Csabai Mérlegként, kéthetente jut el a csabaiakhoz. A 30 éves jubileum alkalmából most Vantara Gyulát kérdeztük, aki 2006 és 2014 között Békéscsaba polgármestere volt, 2010-2018-ig országgyűlési képviselőként, 2008-2015-ig pedig – több más pozíciója mellett – a Magyar Olimpiai Bizottság tagjaként is tevékenykedett.
2021. május 24. 11:54 | Mikóczy Erika
Tovább olvasom
2021. május 15.
2021. május 8.
2021. május 1.
2021. április 22.

In memoriam Pap Tibor

Elhunyt Pap Tibor, akit még 1985-ben választották meg Dévaványa tanácselnökének, majd a település polgármestereként 2013-ig volt a város vezetője. Pap Tibor több évtizedes közszolgálat után – 2013. augusztus 5-én – mondott le tisztségéről.
2021. április 22. 14:37 | behir.hu
Tovább olvasom
2021. április 18.

Szarvas Péter: Gördülékenyen zajlik az oltás

Hétről hétre változik a járványhelyzet, folyamatosan zajlik a regisztráltak oltása Békéscsabán is. Az egészségügyi intézményekkel történő folyamatos egyeztetések mellett a város napi működése is odafigyelést kíván a városvezetés részéről. Szarvas Péter polgármesterrel a 7.Tv Aktuális című műsorában Gyemendi Réka műsorvezető beszélgetett erről.
2021. április 18. 12:18 | Mikóczy Erika
Tovább olvasom
2021. április 3.

Szarvas Péter: Köszönet illeti az oltások szervezőit, lebonyolítóit

Hétről hétre változik a járványhelyzet. Ennek tükrében pedig folyamatosak az egyeztetések a város vezetése és az egészségügyi intézmények között, ugyanakkor a város napi működése is odafigyelést kíván. Többek között ebben a témában beszélgetett Szarvas Péterrel, Békéscsaba polgármesterével a 7.Tv Aktuális című műsorában Tóth Bianka műsorvezető.
2021. április 3. 08:25 | Mikóczy Erika
Tovább olvasom
2021. március 27.
2021. március 21.
2021. március 9.

Szarvas Péter: A járvány ellenére 2021 is a fejlesztések éve lesz Békéscsabán

A járvány átszövi a mindennapjainkat, átszövi nemcsak az egészségügy, hanem az önkormányzat működését, az óvodák, iskolák, az ifjúság vagy a kulturális intézmények mindennapjait, a sportéletet, a civil életet. Sok mindent át kell gondolnunk, de muszáj bizakodónak, lennünk, hogy – talán nem is olyan sokára – visszatérhet minden a megszokott kerékvágásba. Addig is vigyázzunk magunkra és egymásra – fogalmazott Szarvas Péter polgármester, akivel Békéscsaba költségvetéséről beszélgettünk.
2021. március 9. 14:18 | Mikóczy Erika
Tovább olvasom
FEL