Hagyományos technikával és kreatív módon is lehetett dísziteni a tojásokat nagypénteken, a Meseházban. Az apáról fiúra hagyományőrző rendezvénysorozat programjában ezúttal a húsvéthoz kapcsolódó szokásokat elevenítették fel.
Kiemelten készültek a megye kulturális intézményei a húsvéti hosszú hétvégére, hiszen ilyenkor többen kimozdulnak otthonról. Békéscsabán ráadásul egy hosszabb zárás után nyitottak újra a kulturális intézmények.
Több mint húsz éve töretlen a meseházi Jazz-csütörtök lendülete a Békési úti intézményben. Ámbár az idei év első hónapjainak kulturális programjait a költségmegtakarítás miatt országszerte csökkentett üzemmódban rendezték meg, szordínósan azért volt megoldás. Például a meseházi jazz ideiglenesen átbútorozott a szomszédos Nemzetiségi Klubházba. De ennek lassan vége! Nyakunkon a feloldás: tavasz van, rügyeznek a pólók és nyílnak a jazz-kocsmák.
Egyszer Schéner Mihály… címmel, a békéscsabai Meseház kihelyezett részlegében, a Kupak Sörözőben rendezték meg a World Storytelling Day-t, azaz a történetmesélés világnapját. Ezúttal nem a Mester történetei elevenedtek meg, hanem barátai, ismerősei, de leginkább a hódolói meséltek a medgyesegyházi születésű polihisztorról.
Néhány fős felnőtt farsangi menet indult péntek délután a Nemzetiségi Klubháztól a főtérre. Ahogy a csabai kis utcákon haladtak, csak nőtt és nőtt a maskarások hada. A farsang egy kis sörözőben ért a zenitjére.
A közelmúltban új emléktáblával is tisztelegtek a 100 éve született Schéner Mihály Kossuth-díjas alkotóművész munkássága előtt Békéscsabán. A képzőművész motívumkincsét a mitológiából, a Bibliából, a legendákból, a természetből és mindennapjainkból merítette. Munkáit többek között egy helyi játszótér és a Meseház is őrzi.