Címke: kisüzemi sörfőzde

2022. augusztus 12.
2020. október 28.

Csökkent a hazai sörfogyasztás, a Békés megyei főzdék sem kivételek

Az öt legnagyobb hazai sörgyártó együttes forgalma 5,5 százalékkal csökkent a harmadik negyedév végére az előző év azonos időszakához képest – közölte kedden a Magyar Sörgyártók Szövetsége. A visszaesés a koronavírus-járvány következménye: a külföldi turisták és a fesztiválok elmaradása a Békés megyei kézműves sörfőzdékre is nagy hatással volt.
2020. október 28. 17:32 | Vincze Attila
Tovább olvasom
2020. május 31.
2020. április 14.

Nagy István: újabb jelentős döntések az agrárium támogatására

Június végéig mentesülnek más gazdasági területekhez hasonlóan a munkáltatók a munkavállalóik munkabérei utáni közterhek megfizetése alól a turizmus és a vendéglátás kényszerű szüneteltetése miatt leginkább bajban lévő ágazatokban, így  a díszkertészeknél, a bor- és szőlőtermelőknél, a pálinka-előállítóknál, a kisüzemi sörfőzdéknél és a vadgazdálkodási szolgáltatóknál is - közölte Nagy István agrárminiszter az operatív törzs keddi online sajtótájékoztatója előtt.
2020. április 14. 14:28 | behir.hu
2020. március 27.

Veszélyben a kisüzemi sörfőzdék

A koronavírus-járvány miatt a hazai kisüzemi sörfőzdék egy része a fennmaradásért küzd, hiszen az értékesítésük legnagyobb részét adó vendéglátóipar leállt. A vírus miatt bevezetett korlátozások racionális intézkedések, mégis drámai következményekkel járnak a több, mint 90 hazai kisüzemi sörfőzde számára – fogalmazott a Kisüzemi Sörfőzdék egyesületének elnöke.
2020. március 27. 09:22 | Papp Ádám Sándor
2020. március 24.

Végveszélyben a kisüzemi sörfőzdék

Állami mentőövet kér a vendéglátáshoz is szorosan kapcsolódó szegmens. A többség forgalmának akár a 80-90 százalékát a vendéglátóhelyeken értékesített csapolt sör adta. A bezáró éttermek és kocsmák sok esetben a korábbi szállítmányokat sem fizették még ki.
2020. március 24. 10:19 | behir.hu
2018. december 17.

Megduplázták forgalmukat a kisüzemi sörfőzdék

Bár a dráguló berendezések és a rohamosan fejlődő technológia miatt ma már 150-200 millió forint elindítani egy kisüzemi sörfőzdét, egyre többen próbálkoznak. Sokaknak az hozza meg az áttörést, ha bekerülnek egy kiskereskedelmi lánc polcára. Az előző év után…
2018. december 17. 08:58 | behir.hu
2017. június 3.

Már a csapból is sör folyik

Miért válasszuk a kézműves sört? – e kérdés köré rendeztek szakmai konferenciát a Csabai Sörfesztivál és Csülökparádé nyitónapján. A kisüzemi sörfőzdék találkozóján a történeti visszatekintés mellett a közeljövő aktuális tudnivalóiról is hallhattak az érdeklődők.…
2017. június 3. 10:11 | Zsíros András