Helyszín: Csabagyöngye Kulturális Központ
Békéscsaba Széchenyi u. 4.
A Békéstáji Művészeti Társaság kiállítása a Magyar Kultúra Napja alkalmából január 23-án 17 órakor a Csabagyöngye Kulturális Központban.
Tovább olvasom
A biedermeiert hozza közelebb, s avat be egyúttal egy kiállítás elkészítésébe Prágai Adrienn, a Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria művészettörténésze január 21-én az Almásy- kastélyban.
190 éve született Stark Adolf kereskedő, szőlőnemesítő, a Csabagyöngye szőlő atyja, Békéscsaba díszpolgára. Az évforduló alkalmából a Széri-Varga Géza szobrászművész bronz reliefjével díszített emléktáblát avatnak fel a Városháza árkádsorán, majd a Békés Megyei Könyvtárban emléküléssel és kiállításmegnyitóval tisztelegnek Stark Adolf érdemei előtt.
Tovább olvasom
Helyszín: Békés Megyei Könyvtár
Békéscsaba Kiss Ernő u. 3.
Január 22-én, szerdán 10 órakor nyílik az "Illusztrált történetek – 10 év grafikai munkái" című kiállítás a Békés Megyei Könyvtárban. A kiállítás a BEGART Művészeti Szakközépiskola és Technikum grafika szakos diákjainak legjobb könyves és kiadványtervezési munkáiból nyújt válogatást az elmúlt 10 évből.
Tovább olvasom
Kézművesség, népművészet és értékmentés címmel nyílt kiállítás hétfő délután, a Lencsési Közösségi Házban. A gyönyörű tárlatot Vígh Imre, a Gyulai Népművészeti és Háziipari Szövetkezet nyugalmazott elnöke nyitotta meg.
Barabás Ferenc grafikus nemrégiben töltötte be a 70. életévét, ezért úgy döntött, hogy egy 70 képből álló tárlatot rendez a Lencsési Közösségi Házban. A jubileum mellett több évszám is visszaköszön az alkotásokon, például Munkácsy születésének 180., vagy a Holokauszt 80. évfordulója. A képek az évfordulókhoz kötődő eseményeket is bemutatják.